Młodzież świętuje polskie tradycje

  • 12.02.2021, 12:07
  • Iwona Bryła
2021-02-12ohp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
„Tłusty Czwartek z folklorem” – pod takiem hasłem w Ośrodku Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach obchodzono ten dzień, zwiastujący kończący się okres karnawału. Placówka zaprosiła Koło Gospodyń Wiejskich „Błazinianki” z Błazin Dolnych w gminie Iłża, którego członkinie przybliżyły zebranym obrzędy i zwyczaje towarzyszące także innym polskim świętom.

Gości powitała kierownik Ośrodka SiW OHP Agnieszka Kuś. Członkinie Koła opowiedziały o ludowych sposobach obchodzenia polskich świąt, w tym niedawnego Tłustego Czwartku, ale także Bożego Narodzenia i Wielkanocy.

W kultywowanie Tłustego Czwartku włączyła się także młodzież Ośrodka. Uczniowie klasy gastronomicznej przygotowali na tę okazję tradycyjne słodkie wypieki. Wizyta „Błazinianek” była też okazją przybliżenia działalności organizacji, dzięki której nie zanikają, nieraz prastare, tradycje stanowiące ważną część naszej narodowości.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe