Władze gminy Wąchock dziękują posłance nie tylko za nową przychodnię

  • 12.02.2021, 12:08
  • Iwona Bryła
2021-02-12wachock.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Dzięki dotacji z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w wysokości około 2 mln zł, w Wąchocku powstanie nowy ośrodek zdrowia, w którym mieszkańcy znajdą o wiele lepsze warunki, niż w dotychczasowej lokalizacji. Przetarg na jego budowę ma się odbyć jeszcze w tym roku. Z budżetu państwa powstaje też obwodnica Wąchocka, wspierana jest ochotnicza straż pożarna i oświata. Samorządowcy podkreślali, że pieniądze trafiły tu dzięki zaangażowaniu posłanki PiS Agaty Wojtyszek, która na szczytach władzy skutecznie zabiega o sprawy ważne dla lokalnych społeczności.

Burmistrz Miasta i Gminy Wąchock Jarosław Samela informował, że dotacje z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych umożliwiły już wykonanie remontu łazienek w SP w Parszowie (wparcie w wysokości 500 tys. zł) oraz zakup samochodu dla OSP w Wielkiej Wsi (200 tys. zł), a teraz kwota 1mln 800 tys. zł umożliwi budowę nowego ośrodka zdrowia w Wąchocku, którego koszt szacowany jest na około 3 mln zł. Powstanie dlatego, że od samego początku interesowała się nim posłanka z PiS Agata Wojtyszek - podkreślił burmistrz Jarosław Samela dodając, że parlamentarzystka jest przykładem osoby potrafiącej w imię dobra mieszkańców rozmawiać także z opozycją polityczną, której on jest przedstawicielem.

Efektem dobrej współpracy z posłanką jest także powstająca obwodnica Wąchocka, jedno z najważniejszych przedsięwzięć w historii gminy.

Poseł Agata Wojtyszek podkreśliła, że Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych ratuje budżety samorządów, poważnie uszczuplonych w wyniku kryzysu wywołanego epidemią koronawirusa. Dzięki niemu, takie gminy jak Wąchock nie odczuwają dotkliwie jego skutków i mogą sobie pozwolić na realizację tak bliskiej ludziom inwestycji, jak ośrodek zdrowia.

Posłanka dodała, że w gminie Wąchock jest już szereg obiektów służących lokalnej społeczności, a teraz tę listę uzupełni przychodnia, ale także obwodnica.

Za skuteczną pomoc, otwartość na dialog i sztukę łączenia ludzi dziękowali Agacie Wojtyszek także Adrian Malinowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Wąchocku oraz jej wiceprzewodniczący: Sylwester Rudzki i Mirosław Jaźwiec.

Burmistrz Jarosław Samela ma nadzieję, że budowa ośrodka zdrowia wystartuje już jesienią br.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe