Więcej gmin w programie „Czyste Powietrze”

  • 16.02.2021, 14:09
  • Iwona Bryła
2021-02-17wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zachęcił kolejne gminy do podpisania umów na wspólną realizację programu „Czyste Powietrze”. Polega ona na prowadzeniu punktów obsługi mieszkańców i pomaganiu im w wypełnieniu wniosków o dotacje na m.in. wymianę starych pieców grzewczych. Za to samorządy dostaną rekompensaty finansowe. W gronie nowych współpracowników Funduszu znalazło się 8 gmin, w tym Brody i Mirzec.

Nowi uczestnicy rządowego programu „Czyste Powietrze” otrzymali podziękowania za pomoc w jego promocji wśród lokalnej społeczności. Także tej z powiatu starachowickiego, bo na współpracę z kieleckim Funduszem zdecydowały się m.in. gminy Brody i Mirzec. Będą tu funkcjonować punkty konsultacyjne, w których urzędnicy wydadzą mieszkańcom zaświadczenia o dochodach i pomogą w złożeniu wniosku. Za to samorządy dostaną gratyfikacje pieniężne m.in. do 30 tys. zł na uruchomienie punktu i do 150 zł za jeden wniosek wysłany do WFOŚiGW w Kielcach i dodatkowe bonusy.

 

Aktualnie porozumienia z WFOŚiGW w Kielcach zawarło 68% świętokrzyskich gmin. To najlepszy wynik w Polsce.

 

Paweł Mirowski, wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie oraz przewodniczący Rady Nadzorczej WFOŚiGW w Kielcach Szymon Tumielewicz chwalili świętokrzyską placówkę za wyróżniającą się w skali kraju realizację programu „Czyste Powietrze”.

 

Posłanka z PiS Agata Wojtyszek dziękowała gminom za współpracę, bo dzięki temu z programu „Czyste Powietrze” ma szansę skorzystać każdy mieszkaniec domu jednorodzinnego.

 

Również senator z PiS Krzysztof Słoń wskazywał na kluczową rolę jednostek samorządu terytorialnego w popularyzacji programu w całej Polsce.

 

Zachęta do zawierania umów popłynęła do samorządów od Huberta Żądło, wójta gminy Bałtów, która jako jedna z pierwszych zdecydowała się na współpracę z WFOŚiGW w Kielcach.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe