Możliwość poćwiczenia jazdy w warunkach zimowych

  • 19.02.2021, 07:00
  • Iwona Bryła
2021-02-19mosir.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Starachowicach proponuje kierowcom możliwość potrenowania jazdy w trudnych warunkach zimowych. Metody radzenia sobie ze skutkami śniegu, czy lodu na drogach można przećwiczyć na placu przy ul. Wiosennej. Oferta póki co jest dostępna codziennie od 14.00 do 17.00, ale ponieważ w tym wypadku wszystko zależy od pogody, więc najlepiej śledzić informacje na profilu FB, czy stronie internetowej MOSiR- u.

Jak informuje Krzysztof Szczygieł, dyrektor MOSiR w Starachowicach pomysł przećwiczenia bezpiecznej jazdy w trudnych warunkach zimowych wyszedł od prezydenta miasta Marka Materka i jego zastępczyni Anety Nasternak, a dzięki przychylności ajentów miejscem treningu stał się teren dawnego PKS- u przy ulicy Wiosennej 5.

Na placu jest możliwość przejechania przez zimowe rondo, zrobienia ósemki i slalomu.

Trenujący kierowcy mogą liczyć na porady instruktorów ze starachowickich szkół jazdy, są też starania, by zorganizować spotkanie z polskimi mistrzami kierownicy.

Jak dodaje Krzysztof Szczygieł już pierwsze dni pokazały, że zainteresowanie praktyczną nauką wychodzenia z trudnych sytuacji na drogach, i to nie tylko zimą, jest bardzo duże. Nie wykluczone więc, że pomysł będzie kontynuowany także w innych porach roku.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe