Darmowy transport dla niepełnosprawnych znów dostępny

  • 19.02.2021, 08:00
  • Iwona Bryła
2021-02-19pcpr.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach oferuje osobom niepełnosprawnym i mającym trudności w poruszaniu się, bezpłatne dowiezienie do przychodni, czy urzędów na terenie powiatu starachowickiego. Zainteresowani powinni mieć aktualne orzeczenie o niepełnosprawności.

Usługa transportowa dla niepełnosprawnych ruszyła w ubiegłym roku i odbywała się przy pomocy specjalnie dostosowanego samochodu osobowego. Nie mogła być jednak świadczona w czasie zamknięcia przychodni w ramach obostrzeń epidemiologicznych, ponieważ to właśnie tam zainteresowani najczęściej zgłaszali potrzebę dojazdu. Teraz Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Starachowicach wznawia swoją ofertę, co w kontekście akcji szczepień przeciw koronawirusowi może być szczególną pomocą choćby dla osób starszych.

Z transportu mogą korzystać niepełnosprawni mieszkańcy powiatu starachowickiego, posiadający aktualne orzeczenie o niepełnosprawności. Ci, którzy chcą zgłosić taką potrzebę po raz pierwszy powinni wcześniej zadzwonić do PCPR (pod numery: 41 275-48-89 lub 41 274-88-06 dostępne od poniedziałku do piątku w godz. od 7.00 do 15.00), lub zgłosić się osobiście.

Przewozy odbywają się do instytucji publicznych leżących w granicach administracyjnych powiatu starachowickiego w dni robocze do godzin przedpołudniowych, choć w szczególnych przypadkach jest możliwość wydłużenia tego czasu.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe