WFOŚiGW w Kielcach pomaga kanalizować gminę Bałtów

  • 23.02.2021, 14:36
  • Iwona Bryła
2021-02-24baltow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Gminie Bałtów, dzięki częściowo umarzalnej pożyczce, przyznanej przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, rozpocznie się budowa kanalizacji sanitarnej w miejscowości Okół. Pieniądze pochodzą z rządowego programu dedykowanego głównie małym gminom, mającym problemy z wykonaniem takich inwestycji własnymi siłami.

Dokumentacja kanalizacji sanitarnej w miejscowości Okół została przygotowana już przed 5 laty, ale na samą realizację nie było pieniędzy. Z pomocą przyszedł dopiero Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, dzięki czemu, jak podkreślił wójt gminy Bałtów Hubert Żądło, on i inni samorządowcy mogą się dziś wywiązać z obietnic wyborczych złożonych mieszkańcom i podpisać umowę z firmą wykonawczą.

Gmina będzie mogła wykonać kanalizację dzięki w połowie umarzalnej pożyczce. Pozwoli ona na realizację pierwszego etapu, ale samorząd już przygotowuje się finansowo do kontynuacji.

Prezes Wojewódzkiego Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński podkreślił, że pożyczka dla gminy Bałtów została przyznana w ramach rządowego programu wspierającego małe samorządy, w których nadal brakuje kanalizacji i środków na jej wykonanie.

Posłanka z PiS Agata Wojtyszek chwaliła sposób zarządzania gminą Bałtów, nakierowany na spełnienie najpilniejszych oczekiwań lokalnej społeczności także z pomocą płynącą z budżetu państwa.

Również poseł Andrzej Kryj wyraził satysfakcję z tego, że władze centralne pomagają finansowo samorządom w zapewnieniu mieszkańcom godnych warunków życia.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe