Autystyczny Jaś potrzebuje naszego wsparcia

  • 26.02.2021, 15:49
  • Iwona Bryła
2021-02-26jas.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Niemal 7 - letni Jaś Gawlik z Wąchocka od 3 lat choruje na autyzm. To co innych dzieciom przychodzi naturalnie on zdobywa małymi kroczkami, ciężką pracą z pomocą rodziców i specjalistów. Leczenie i rehabilitacja ma swoją cenę i jest ona niemała. Możemy ułatwić Jasiowi jego trudną drogę do samodzielności. Wystarczy 1% naszego podatku, czy inna wpłata przekazana za pośrednictwem Fundacji Dorośli Dzieciom.

Przeciętny człowiek zna słowo „autyzm”, ale dla niego to po prostu kolejny medyczny termin. Natomiast dla rodziców chorych dzieci to dotkliwe codzienne przykrości, a nawet dramaty, gdy widzą, że ich pociechy żyją we własnym świecie izolacji, nie chcą się przytulać i bawić, reagują agresją, albo obojętnością. O tym, że Jaś nie będzie taki jak jego rówieśnicy Dorota Gawlik dowiedziała się, gdy synek miał 4 lata. Musiała zareagować szybko, bo oczekiwała narodzin kolejnego dziecka.

Aktualnie Jaś uczęszcza do specjalistycznej placówki edukacyjnej „Kreatywne Nutki” w Starachowicach, która obejmuje żłobek i przedszkole z oddziałami integracyjnymi dla dzieci autystycznych.

W „Kreatywnych Nutkach” pracuje z Jasiem cała grupa specjalistów, która pomaga mu pokonywać ograniczenia natury fizycznej i emocjonalnej.

Choroba Jasia to duże koszty leczenia, w tym rehabilitacji. Chłopiec musi też przestrzegać diety. Rodzice apelują o pomoc zaznaczając, że ucieszą się z każdej kwoty, która pomoże sfinansować codzienne wydatki.

Jaś mimo choroby ma swoje małe radości. Pokochał konie, które poznał na hipoterapii.

Chłopcu można pomóc przekazując m.in. 1% podatku za pośrednictwem Fundacji Dorośli Dzieciom, KRS:0000243743, cel szczegółowy: Jan Gawlik.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe