Mieszkańcy na sesji przeciw tzw. spalarni oraz podwyżce śmieciowej

  • 01.03.2021, 10:26
  • Iwona Bryła
2021-03-01sesjarm.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na piątkowych obradach Rady Miejskiej w Starachowicach grupa mieszkańców zademonstrowała swoje niezadowolenie wobec podwyżki ceny za odbiór śmieci, a także planów budowy przez miejską spółkę ZEC Instalacji Odzysku Energii przy ul. Ostrowieckiej. Mieli okazję zabrać głos na obradach, złożyli też petycję o zwołanie nadzwyczajnych posiedzeń rady miejskiej poświęconych tym kwestiom.

Wśród protestujących byli m.in. członkowie Stowarzyszenia „Wrażliwi Społecznie” oraz Stowarzyszenia „Inicjatywa dla Starachowic” i to członek tej ostatniej organizacji Piotr Capała wprowadził samorządowców w sedno spraw nurtujących lokalną społeczność. Jak mówił powody, dla których miasto chce zbudować Instalację Odzysku Energii są dla starachowiczan niejasne lub mało przekonujące.

Wątpliwości i niezadowolenie budzi też wprowadzona w tym roku bardzo wysoka cena za odbiór opadów komunalnych.

Prezydent Marek Materek argumentował, że podwyżka to pokłosie zmian ustawowych.

Dodał, że Instalacja Odzysku Energii, która będzie produkować ciepło z części opadów komunalnych, zwolni miejską spółkę ZEC z konieczności płacenia coraz wyższych stawek za wytwarzanie energii cieplnej z węgla.

Radny Dariusz Lipiec zaproponował, by w ciągu tego roku miasto przygotowało się do samodzielnego odbioru śmieci, by uniezależnić się od firm zewnętrznych, jednak prezydent argumentował, że ta opcja może być brana pod uwagę dopiero wtedy, gdy rzeczywiście okaże się tańszym rozwiązaniem dla mieszkańców.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kotates
kotates 28.07.2022, 10:23
Z tymi podwyżkami to już totalnie poszaleli. Myślę by kupić to - https://alembik.eu/138-pojemni… tzn. wiadra fermentacyjne i inne elementy, żeby robić alkohol na własną rękę. Co o tym myślicie?
Stokrotka
Stokrotka 10.03.2021, 10:52
Spalarni w mieście mówimy NIE.

Pozostałe