Firma już pracuje nad zagospodarowaniem otoczenia Lubianki

  • 02.03.2021, 13:02
  • Iwona Bryła
2021-03-02lubianka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wystartowały długo oczekiwane prace związane z rewitalizacją obrzeży zalewu Lubianka w Starachowicach. Wykonawca już pracuje w terenie. Nowe liczne obiekty, które mają się pojawić wokół akwenu, powinny stworzyć jeszcze lepsze warunki do wypoczynku w tym niegdyś popularnym, a teraz niedostępnym miejscu. Pozostaje mieć nadzieję, że wszystko pójdzie zgodnie z planem, który zakłada zakończenie inwestycji przed wakacjami 2022 roku.

Przetarg na rewitalizację brzegów Lubianki wygrała firma z Woli Kopcowej oferując kwotę 18 mln 751 tys. zł, czyli taniej niż zakładała gmina.

Firma już pracuje w terenie, ale by do tego doszło, gmina, jak przypomina prezydent Marek Materek musiała przejść długą drogę procedur przygotowawczych i zabiegać o pieniądze z programów pomocowych. Wysiłki się opłaciły, bo nowe otoczenie Lubianki będzie sfinansowane przede wszystkim z pieniędzy unijnych oraz z rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Wokół Lubianki ma się pojawić szereg nowych lub zbudowanych na na nowo obiektów oraz infrastruktura towarzysząca, które będą miały także udogodnienia dla osób niepełnosprawnych. Główny zakres obejmuje rozbiórkę istniejących obiektów oraz budowę: wypożyczalni sprzętu wodnego, budynku sanitarnego, dwupoziomowego pomostu, jednopoziomowego pomostu z wiatą magazynową, dwóch pomostów z altanami, rampy do wodowania sprzętu wodnego, dwóch kładek pieszo-rowerowych, dwóch wież ratowniczych, czterech altan grillowych, wiaty przystankowej, altany śmietnikowej, promenady z placem widokowym, parkingu, dróg wewnętrznych, dwóch boisk do siatkówki i boiska wielofunkcyjnego, placu zabaw, siłowni plenerowej, ścieżki pieszo-rowerowej oraz ścieżki zdrowia, murów oporowych, schodów terenowych, oświetlenia terenu oraz przebudowę drogi wewnętrznej, montaż elementów małej architektury (ławki, kosze na śmieci, siedziska, stojaki na rowery).

Termin zakończenia prac wyznaczono na 30 czerwca 2022 roku. Zbiornik Lubianka przed ponownym napełnieniem wodą będzie pogłębiony przez wybranie części ziemi. Na to zadanie gmina chce ogłosić przetarg w tym miesiącu.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe