Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność

  • 02.03.2021, 13:55
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Od 11 marca uzdrowiska wznawiają działalność
Pacjenci, którzy czekają na leczenie uzdrowiskowe, będą mogli rozpocząć je na podstawie skierowania, potwierdzonego przez oddział wojewódzki NFZ. O terminie rozpoczęcia leczenia przyszli kuracjusze zostaną powiadomieni przez Fundusz listownie lub telefonicznie. Przed wyjazdem na leczenie, pacjent powinien się skontaktować z sanatorium i podać swój aktualny numer telefonu, ponieważ to uzdrowisko poinformuje go o ostatecznej kwalifikacji na leczenie.

WAŻNE!

Warunkiem rozpoczęcia leczenia jest:

  • negatywny wynik testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2,

albo

  • zaszczepienie pacjenta przeciwko COVID-19 (dwie dawki).

 

Bezpłatny test przed rozpoczęciem leczenia

Test będzie można wykonać nie wcześniej niż 4 dni przed terminem rozpoczęcia leczenia uzdrowiskowego, we wskazanych punktach pobrań zwanych drive-thru

 

WAŻNE! Osoby, które miały wysłane skierowanie na leczenie uzdrowiskowe w ubiegłych tygodniach mają zamieszczoną informację o 6 dniach, ale międzyczasie zmieniły się przepisy i ten termin wynosi cztery dni.

 

Informacja o terminie i miejscu wykonania testu zostanie wysłana SMS-em, przez system eKolejka. Nie jest potrzebne żadne dodatkowe skierowanie na badanie. Test sfinansuje Narodowy Fundusz Zdrowia. O wyniku testu, przed wyjazdem, poinformuje pacjenta uzdrowisko, do którego pacjent został skierowany. W przypadku negatywnego wyniku testu - uzdrowisko potwierdzi telefonicznie rozpoczęcie leczenia (stąd wspomniana wcześniej konieczność wcześniejszego kontaktu z sanatorium i podanie aktualnego numeru telefonu).

Jeżeli pacjent został zaszczepiony, nie ma obowiązku wykonania testu w kierunku

SARS-CoV-2.

 

Bezpieczeństwo w uzdrowisku

Pacjenci podczas leczenia uzdrowiskowego mogą czuć się bezpiecznie, ponieważ:

 

  • personel udzielający świadczeń w uzdrowisku został zaszczepiony;

  • obiekty uzdrowiskowe spełniają restrykcyjne normy sanitarne GIS;

  • wszyscy pacjenci przebywający w sanatorium posiadają negatywny wynik testu na obecność wirusa SARS-CoV-2 lub zostali zaszczepieni.

 

 

WAŻNE!

Osoby, które nie zwróciły jeszcze skierowań, które nie zostały wykorzystane z powodu jesiennego zamknięcia uzdrowisk, powinny to zrobić jak najszybciej, inaczej nie otrzymają nowego skierowania. Dokumenty można zwrócić drogą pocztową na adres:

 

Świętokrzyski Oddział Wojewódzki NFZ

ul. Jana Pawła II 9

25-025 Kielce

lub wrzucając je do specjalnych skrzynek znajdujących się przed siedzibą Świętokrzyskiego OW NFZ oraz salami obsługi w Kielcach, Sandomierzu i Ostrowcu Świętokrzyskim.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe