CUS zatrudni asystentów osób niepełnosprawnych

  • 05.03.2021, 10:30
  • Iwona Bryła
2021-03-05cus.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Centrum Usług Społecznych w Starachowicach otrzymało dotację na zatrudnienie osobistych asystentów osób niepełnosprawnych. Będą im pomagać w wyjściu do szkoły, pracy, lekarza, czy znajomych, w załatwieniu spraw urzędowych, w dotarciu na imprezy kulturalno - rozrywkowe. Planowane jest podpisanie umów zleceń z 13 asystentami, a usługa ma być świadczona dla 52 podopiecznych.

Blisko 740 tys. zł przyznano Centrum Usług Społecznych w Starachowicach z rządowego Funduszu Solidarnościowego na przydzielenie osobom ze znaczną lub umiarkowaną niepełnosprawnością oraz rodzicom lub opiekunom niepełnosprawnych dzieci do 16 roku życia, osobistych asystentów. Usługa obejmie 52 podopiecznych, a do jej realizacji CUS poszukuje 13 zainteresowanych pracą na umowę zlecenie w systemie 24 godziny na dobę 7 dni w tygodniu. To oznacza, że można sobie np. dorobić do etatu także wieczorami, nocami, czy w dni wolne. Rekrutacja potrwa do 10 marca, a od 15 marca ruszy samo przedsięwzięcie.

CUS zaprasza też niepełnosprawnych do zgłaszania potrzeb wsparcia przez osobistego asystenta (w Klubie Integracji Społecznej w galerii handlowej „Skałka” przy alei AK w Starachowicach). Nie jest wymagane kryterium dochodowe, tylko spełnienie wspomnianych wyżej wymogów związanych z niepełnosprawnością. Opieka będzie świadczona w wymiarze od 12 do 60 godzin miesięcznie, w zależności do indywidualnych oczekiwań. Będzie polegała na pomocy w wyjściu i powrocie do i z wybranego przez osobę niepełnosprawną miejsce jak np. dom, praca, ośrodki zdrowia, urzędy, znajomi, rodzina, szkoła, placówki kulturalno – sportowe i imprezy o podobnym charakterze.

Centrum Usług Społecznych powstało 1 stycznia br. z przekształcenia Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Prezydent Marek Materek ocenia, że te 2 miesiące funkcjonowania były wypełnione bardzo efektywnym działaniem.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe