Najlepsi uczniowie naszego powiatu ze stypendiami premiera

  • 09.03.2021, 15:33
  • Iwona Bryła
2021-03-10stypendysci.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Jedenaścioro uczniów starachowickich szkół średnich zostało laureatami stypendiów Prezesa Rady Ministrów. To nagrody dla prawdziwych prymusów: osób z najwyższą średnią ocen w swojej szkole, laureatów olimpiad przedmiotowych i prestiżowych konkursów, pasjonatów, których wiedza i zaangażowanie wykracza poza szkolne standardy.

Potwierdzenia przyznania stypendiów wręczono młodzieży na uroczystości w siedzibie Starostwa Powiatowego w Starachowicach. Starosta Piotr Babicki i wicestarosta Dariusz Dąbrowski w okolicznościowych przemówieniach wyrazili radość z sukcesu młodych ludzi licząc, że z ich talentów będzie mógł skorzystać nasz region.

 

Laureatami stypendiów zostali: uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego Marcin Walendzik i Gabriela Winiarska, Diana Kędziora i Kacper Janus z II Liceum Ogólnokształcącego, Julia Zaręba i Gabriela Zieja z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi, Krzysztof Dudzic i Klaudia Mnich z Zespołu Szkół Zawodowych nr 1, Dagmara Łyżwińska i Patryk Maciąg z Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 oraz Mikołaj Glina ze Sportowego Liceum Ogólnokształcącego.

 

Marcin Walendzik – uczeń II klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, utalentowany w wielu dziedzinach (średnia ocen - 5,50). Oprócz matematyki i fizyki, których uczy się w rozszerzonym zakresie, interesuje się też historią. Chętnie angażuje się w życie klasy i szkoły. Spełnia się również jako wolontariusz.

Gabriela Winiarska - uczennica II klasy I Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, o wszechstronnych zainteresowaniach, a także wiedzy oraz umiejętnościach wykraczających poza obowiązki szkolne (średnia ocen - 5,33). Angażuje się w różne przedsięwzięcia, w tym akcje charytatywne.

Diana Kędziora – uczennica II klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, o szerokiej wiedzy humanistycznej (średnia ocen - 5,13). Uwielbia dyskusje. Interesuje się fotografią, astronomią, modelingiem oraz aktorstwem. Chętnie bierze udział w konkursach i olimpiadach. Jest zwyciężczynią m.in. XIV Międzyszkolnego Konkursu Literackiego oraz Konkursu Literackiego „Na zawsze stajesz się odpowiedzialny za to, co oswoiłeś".

Kacper Janus - uczeń II klasy II Liceum Ogólnokształcącego w Starachowicach, uczestnik licznych konkursów oraz olimpiad (średnia ocen - 5,75). Finalista Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności. Zdobył też wyróżnienie specjalne w ogólnopolskim konkursie „100. rocznica Bitwy Warszawskiej. Człowiek, zdarzenie miejsce”. Wspólnie z drużyną legislacyjną, przygotował projekt ustawy o zmianie ustawy o orderach i odznaczeniach na konkurs zorganizowany przez Ministra Sprawiedliwości. Interesuje się prawem konstytucyjnym, wyborczym oraz historią. Aktywnie uczestniczy w życiu szkoły. Podjął współpracę z redakcjami czasopism naukowych: „Mówią wieki” oraz periodykiem „Studia Wyborcze” oraz z naukowcami z dziedziny prawa i historii – prof. dr hab. Markiem Chmajem i prof. dr hab. Grzegorzem Nowikiem.

Julia Zaręba - uczennica II klasy III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach, uzdolniona literacko i plastycznie (średnia ocen - 5,23). Została mistrzem ortografii w konkursie miejskim i zwyciężczynią konkursu Twórczości Literackiej – „Rodzino, stań się tym, czym jesteś” .Jest też laureatką XI Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego Inspirowanego Twórczością Bolesława Leśmiana w ramach XXXIV Ogólnopolskich Dni Leśmianowskich. Chętnie angażuje się w życie klasy i szkoły.

Gabriela Zieja – uczennica II klasy III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach, jedna z sześciu dziewcząt w męskiej klasie sportowców (średnia ocen - 5,30). Już drugi rok pełni funkcję przewodniczącej klasy. Planuje i współorganizuje różne wydarzenia klasowe i angażuje się w szkolne projekty.

Krzysztof Dudzic - uczeń III klasy Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach, kształci się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych (średnia ocen - 5,36). Zaangażowany w udział w projektach organizowanych przez szkołę oraz samorząd uczniowski.

Klaudia Mnich – uczennica II klasy Technikum Nr 1 w Zespole Szkół Zawodowych nr 1 w Starachowicach, kształci się w zawodzie technik żywienia i usług gastronomicznych (średnia ocen - 4,94). Zaangażowana w życie społeczności szkolnej.

Dagmara Łyżwińska - uczennica IV klasy Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, kształci się w zawodzie technik organizacji reklamy (średnia ocen - 5,30). Zdała wszystkie egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie. Bierze udział w konkursach przedmiotowych i olimpiadach m.in. Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy o Filmie i Komunikacji Społecznej. Interesuje się procesem tworzenia grafiki komputerowej oraz fotografią. Aktywnie uczestniczy w życiu i promocji szkoły.

Patryk Maciąg – uczeń II klasy Technikum nr 2 w Zespole Szkół Zawodowych nr 2 w Starachowicach, kształci się w zawodzie technik spedytor (średnia ocen - 5,18). Interesuje się przedmiotami związanymi z zawodem. W przyszłości chciałby studiować technologie informatyczne w logistyce. Należy do grona szczególnie uzdolnionych uczniów. Sukcesy odnosi też w sporcie. Interesuje się piłką nożną oraz tenisem stołowym.

Mikołaj Glina – uczeń klasy maturalnej w Sportowym Liceum Ogólnokształcącym w Starachowicach (średnia ocen - 4,89). Jego pasją jest sport. Wiele lat trenował w klubie piłkarskim „Juventa Starachowice”. Odnosił sukcesy w Centralnej Lidze Juniorów U17. Chętnie angażuje się w charytatywne turnieje piłki nożnej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe