Modowe show z ekologicznym przesłaniem

  • 15.03.2021, 12:52
  • Iwona Bryła
2021-03-15ohp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Treści ekologiczne podane w konwencjonalny sposób mogą nudzić, zwłaszcza młodzież. Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach przygotowując imprezę pod hasłem „Jestem EKO”, postawił na kreatywną rozrywkę. Szczególnie widowiskowy był pokaz mody z kreacjami wykonanymi z odpadów, zainspirowany profesjonalnymi fashion show z najlepszych wybiegów.

Ośrodek Szkolenia i Wychowania OHP w Starachowicach zajął się tematyką ochrony przyrody przygotowując efektowną imprezę „Jestem EKO”. W scenariuszu znalazły się: prezentacja informacji na temat degradacji środowiska i konieczności jego ochrony, piosenka będąca przeróbką hitu Czesława Niemena „Sen o Warszawie” oraz inscenizacja „Więdnący kwiat” z udziałem uczniowskiej grupy Cam.Erato.

Gościem wydarzenia był m.in. przewodniczący PiS w województwie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec, który przybył z edukacyjnymi upominkami, przybliżył założenia rządowego programu „Czyste Powietrze” i zachęcił młodzież do udziału w akcji sprzątania Gór Świętokrzyskich.

Kulminacyjny punkt stanowił spektakularny pokaz mody. Kreacje wykonane z plastikowych nakrętek i sztućców, folii, gazet, czy tekturowych opakowań po jajkach były nie tylko bardzo efektowne, ale i znakomicie wpisały się w ekologiczne trendy od dawna już inspirujące światowych kreatorów.

Pokaz był też starannie dopracowany wizualnie. Uczennice zostały wystylizowane na profesjonalne modelki. O ich makijaże i fryzury zadbano w szkolnych pracowniach nauki zawodu, tu też powstała zjawiskowa kolekcja z recyklingu.

Pokaz wywarł wspaniałe wrażenie zbierając jak najbardziej zasłużone długie brawa.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe