WFOŚiGW oferuje gminom pieniądze na walkę z dzikimi wysypiskami

  • 16.03.2021, 14:14
  • Iwona Bryła
2021-03-17wfosigwok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach zachęca gminy do usuwania dzikich wysypisk odpadów w ramach projektu „Czyste Świętokrzyskie". Oferuje każdej z nich blisko 5 tys. zł pod warunkiem, że co najmniej jedna ze szkół podstawowych z jej terenu weźmie udział w konkursie na temat właściwej gospodarki odpadami. Fundusz czeka na uczniowskie prace do 17 maja i zapewnia uczestnikom nagrody o łącznej wartości około pół mln zł.

Projekt „Czyste Świętokrzyskie" to najnowszy pomysł Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach, angażujący gminy i ich najmłodszych mieszkańców w walkę z dzikimi wysypiskami śmieci. Szkoły podstawowe zostały zaproszone do przygotowania prac na konkurs poruszający tematykę ekologicznej gospodarki odpadami.

 

Za przesłanie Funduszowi jednej wybranej pracy (także w formie filmu) gminy otrzymają 4800 zł na posprzątanie wysypisk przez profesjonalne firmy.

 

Jak informował Wojewódzki Inspektor Ochrony Środowiska Witold Bruzda na dzikie wysypiska trafiają głównie opakowania i odpady budowlane.

 

Świętokrzyski kurator oświaty Kazimierz Mądzik zadeklarował promowanie konkursu.

 

Patronat nad projektem „Czyste Świętokrzyskie" objął m.in. wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz.

 

Z uznaniem o inicjatywie wypowiadali się także świętokrzyscy parlamentarzyści PiS, zwracając jednocześnie uwagę na powagę problemu śmiecenia na dziko.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe