Bezpieczne przejścia na skrzyżowaniu Moniuszki, Nowowiejskiej i 6-go Września

  • 18.03.2021, 10:10
  • Iwona Bryła
2021-03-19przejscia.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wspólnym wysiłkiem finansowym gminy i powiatu na zbiegu ulic: Moniuszki, Nowowiejskiej i 6-go Września w Starachowicach, już niebawem powstaną trzy przejścia dla pieszych wyniesione ponad poziom jezdni, a przez to lepiej widoczne dla kierowców i bezpieczniejsze dla przechodniów. To rozwiązanie przejściowe do czasu aż powstanie tam zapowiadane przez władze miasta rondo. Wówczas przejścia zostaną zdemontowane i mogą posłużyć w innych miejscach.

Moniuszki to droga gminna, a Nowowiejską i 6 - go Września administruje powiat. Obaj zarządcy umówili się na wspólną budowę na zbiegu tych ulic trzech wyniesionych przejść dla pieszych, przy czym miasto dołożyło powiatowi 40 tys. zł do tej inwestycji, a on sam zajmuje się realizacją. Dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Starachowicach Andrzej Klimczak podkreśla, że jest pilna potrzeba zwiększenia bezpieczeństwa przechodniów w tym miejscu, ponieważ po wybudowaniu nowej odnogi ulicy Moniuszki pojawił się problem z respektowaniem przepisów drogowych.

 

Przejścia będą mobilne tzn. nadające się do demontażu i przeniesienia w inne miejsce. Takie rozwiązanie jest planowane w momencie, gdy skrzyżowanie, zgodnie z planami gminy, zostanie przebudowane w rondo.

 

Szacowany koszt zadania to około 60 tys. zł, a termin montażu przejść zaplanowano wstępnie na czerwiec lub lipiec br.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe