Apelacja w sprawie dzieciobójczyni z Osin

  • 26.03.2021, 11:04
  • Iwona Bryła
2021-03-26noworodek.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Sąd Apelacyjny w Krakowie rozpoznaje odwołanie od wyroku w głośnej sprawie ze stycznia 2019 roku, dotyczącej pozbawienia życia nowonarodzonego chłopca w Osinach w gminie Mirzec. O ten czyn Prokuratura Rejonowa w Starachowicach oskarżyła jego matkę, a babkę za współudział w morderstwie ze szczególnym okrucieństwem, bo kobiety utopiły noworodka w wiadrze.

Sąd Okręgowy w Kielcach przyjął jednak łagodniejszą kwalifikację ich czynów i wymierzył matce karę 3 lat więzienia, a babce 2 lat w zawieszeniu. W apelacji prokurator domaga się dla nich odpowiednio 25 i 15 lat, z wyrokiem nie zgadzają się również skazane. Krakowski sąd ma ogłosić decyzję na najbliższej rozprawie, której termin jest jeszcze ustalany.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe