O pozytywnych zmianach w gminie Pawłów

  • 26.03.2021, 11:08
  • Iwona Bryła
2021-03-26pawlow.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na przykładzie gminy Pawłów posłanka z PiS Agata Wojtyszek oraz wójt Marek Wojtas udowadniali, jak wiele inwestycji udało się zrealizować dzięki dotacjom z rządowych instytucji i programów pomocowych. Każde sołectwo odniosło korzyści w postaci remontów dróg i budynków użyteczności publicznej, budowy kanalizacji, czy wsparcia ochotniczej straży pożarnej.

Z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzi dotacja w wysokości 49 tys. zł na remont dachu XIV – wiecznego kościoła pw. św. Małgorzaty w Chybicach, a 65 tys. zł umożliwi ośrodkowi kultury w Pawłowie zakup sprzętu elektronicznego.

Z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych uruchomionego, by wspierać samorządy w koronakryzysie, gmina Pawłów w ramach dwóch pierwszych naborów otrzymała w sumie około 4mln 200 tys. zł. Za tę kwotę już zrealizowano lub zrealizowanych będzie cały szereg inwestycji m.in. oświetlenie uliczne w Łomnie, Radkowicach, Rzepinie Kolonii, Pokrzywnicy, Bukówce, Bostowie Starym, poprawa stanu dróg i poboczy w Dąbrowie, Bostowie Nowym, Pokrzywnicy, Jadownikach i Radkowicach, przebudowa siedziby urzędu gminy oraz ośrodka kultury wraz z remizą strażacką w Nieczulicach, a także adaptacja byłej szkoły podstawowej w Bostowie Starym na ośrodek zdrowia.

Dotacja w wysokości ponad 1 mln zł z resortu kultury i sportu umożliwia z kolei budowę szkolnej sali gimnastycznej i zaplecza przedszkolnego w Godowie.

Najnowszy wniosek gminy Pawłów do FIL opiewa na 2,5 mln zł. Jak informowała posłanka z PiS Agata Wojtyszek ogłoszenie listy zakwalifikowanych zadań ma nastąpić w przyszłym tygodniu.

Gminę Pawłów wspiera też Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach pomagając jej w kanalizacji poszczególnych miejscowości. Od 2017 roku na ten cel popłynęło już ponad 5 mln zł.

Ponadto indywidualni mieszkańcy w ramach programu „Czyste Powietrze”, otrzymali w sumie ponad 2 mln zł na montaż ekologicznego ogrzewania i termomodernizację domów, a kolejne pieniądze czekają w kieleckim Funduszu także na ochotnicze straże pożarne.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe