Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności

  • 30.03.2021, 09:31
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Olimpiada Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności
W zawodach okręgowych V edycji Olimpiady Wiedzy o Bezpieczeństwie i Obronności, które odbyły się 11 grudnia 2020 roku na dziesięć miejsc, które przysługiwały okręgowi świętokrzyskiemu w etapie centralnym, siedem zdobyli uczniowie Technikum nr 2 im. Eugeniusza Kwiatkowskiego. Celem Olimpiady jest popularyzacja wiedzy na temat systemu obronności Rzeczypospolitej Polskiej, powinności obronnych władz samorządowych, instytucji i obywateli oraz powszechnej samoobrony i ochrony cywilnej, a więc wiedzy w zakresie bezpieczeństwa państwa i utrzymania porządku publicznego, promocja edukacji obywatelskiej i współuczestnictwa w życiu społecznym, szerzenie postaw patriotycznych w myśl zasady, że odpowiedzialność za bezpieczeństwo własne, innych ludzi i Ojczyzny jest patriotycznym obowiązkiem każdego człowieka.

19 marca 2021 roku odbył się etap centralny Olimpiady. Mateusz Pocheć z klasy 3 int został jej laureatem, natomiast Kacper Grudniewski ( 2 int), Patrycja Linek ( 4 brt) oraz Hubert Celuch zostali finalistami Olimpiady. Dla Patrycji, Mateusza oraz Huberta było to ponowne uczestnictwo oraz ponowne laury w zawodach szczebla centralnego, których głównym organizatorem jest Uniwersytet Warszawski. Uczestnikami zawodów centralnych byli też Agata Dygas ( 3smt) oraz Sebastian Boczek ( 2int), mimo zakwalifikowania nie mógł wziąść w nich udziału Dawid Duraziński ( 4 mt). Opiekunem wszystkich uczniów był Pan Sławomir Gwardyś.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe