Rządowe wsparcie na m.in. prace przy Pasterniku i remont Parku Kultury

  • 31.03.2021, 14:29
  • Iwona Bryła
2021-03-31fil.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Rządowy Fundusz Inwestycji Lokalnych po raz kolejny zaoferował samorządom pomocowe pieniądze. Starachowice otrzymały dofinansowanie w wysokości 4 mln zł, które pomogą m.in. wyremontować wnętrze Parku Kultury, oczyścić Pasternik i odbudować kładkę na rzece Kamiennej. Wsparcie w wysokości 1 mln zł otrzyma też powiat starachowicki na termomodernizację II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Pomoc popłynie też do gmin Pawłów, Mirzec i Brody. W sumie na lokalne inwestycje rząd przekazał 9 mln zł.

Przewodniczący PiS w Świętokrzyskiem poseł Krzysztof Lipiec podkreśla, że do tej pory do gminy Starachowice z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych trafiło w sumie ponad 29 mln zł.

Prezydent Marek Marek informuje, że dzięki najnowszej dotacji w wysokości 4 mln zł będzie możliwa m.in. naprawa zniszczonej przez powódź kładki na rzece Kamiennej.

Rządowa pomoc pozwoli też oczyścić dno zbiornika Pasternik i zagospodarować jego otoczenie. Ponadto odbędzie się remont wnętrz Parku Kultury, a jego okolice zauważalnie zyskają na wyglądzie.

Władze powiatu starachowickiego otrzymały 1 mln zł, które, jak wyjaśnia starosta Piotr Babicki pomogą w zabezpieczeniu wkładu własnego do zadania obejmującego termomodernizację II Liceum Ogólnokształcącego oraz Zespołu Szkół Zawodowych nr 1. Teraz powiat liczy na wsparcie z narodowego funduszu ochrony środowiska.

Z rządowego wsparcia skorzystały też gminy: Pawłów (2 mln 525 tys. zł na kompleksowe uregulowania gospodarki wodno-ściekowej na terenie gminy), Mirzec (1 mln zł na budowę sali gimnastycznej przy Szkole Podstawowej w Gadce) i Brody (475 tys. zł na przebudowe budynku przeznaczonego na świetlicę wiejską w Jabłonnie).

Łącznie we wszystkich naborach Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych samorządy powiatu starachowickiego otrzymały blisko 60 mln zł.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe