Mieszkaniowe inwestycje na osiedlu Wzgórze

  • 07.04.2021, 10:14
  • Iwona Bryła
2021-04-07robotnicza.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Na starachowickim osiedlu Wzgórze gmina prowadzi inwestycję związaną z remontem mieszkań oraz przebudową budynku gospodarczego na cele mieszkalno – społeczne. W kamienicy przy ulicy Widok odnawianych jest nie tylko 12 mieszkań, ale i sam budynek, który zyska dostęp do m.in. centralnego ogrzewania i ciepłej wody z kranu. Natomiast w miejscu dawnych komórek gospodarczych budowane są cztery mieszkania chronione oraz ogólnodostępna świetlica.

Inwestycja kosztuje ponad 3 mln 427 tys. zł i dzięki niej choć częściowo poprawią się warunki mieszkaniowe, a przy okazji także estetyka tej części osiedla, w której mieszczą się stare kamienice. Kompleksowy remont przechodzi budynek wielorodzinny przy ulicy Widok 10.

Po drugiej stronie ulicy w budynku, który dotychczas służył mieszkańcom do celów gospodarczych, budowane są jednopokojowe mieszkania chronione (salon z kuchnią i łazienką) oraz osiedlowa świetlica.

Inwestycja ma się zakończyć w sierpniu br., a w najbliższych planach jest remont trzech kolejnych kamienic. Jak mówi prezydent Marek Materek w przetargu już wybrano wykonawcę tego zadania, który ruszy z pracami, gdy tylko uda się przesiedlić ostatnich lokatorów.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe