Protest w MAN BUS

  • 07.04.2021, 11:25
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Protest w MAN BUS
W dniu dzisiejszym NSZZ „Solidarność” rozpoczął w MAN BUS protest polegający na oplakatowaniu zakładu plakatami z żądaniem natychmiastowego podjęcia przez Zarząd firmy negocjacji płacowych. „Solidarność” już od 18 stycznia domaga się podwyżki płac, ale niestety Zarząd firmy nawet nie odpowiedział na związkowe postulaty.

Warto wspomnieć, że zgodnie z zapisami Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy negocjacje płacowe powinny się zakończyć do 31 marca. Jak by na to nie patrzeć to Zarząd MAN BUS z pełną premedytacją łamie zapisy ZUZP. Oplakatowanie zakładu jest początkiem akcji protestacyjnej. W przypadku braku reakcji Zarządu nastąpi eskalacja protestu - informuje Jan Seweryn.

 

Przypominamy, że „Solidarność” wnioskuje o:

1. Podwyżki płacy zasadniczej o 200 zł.

2. Podwyżki płacy zasadniczej o średnioroczny stopień inflacji za rok 2020.

3. Włączenia do płacy zasadniczej premii regulaminowej.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (3)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe