W SP nr 11 nauczyciele będą mówić do uczniów także po angielsku

  • 12.04.2021, 10:21
  • Iwona Bryła
2021-04-12sp11.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Szkole Podstawowej nr 11 w Starachowicach od nowego roku szkolnego ruszy klasa siódma, w której nauczyciele będą się komunikować z uczniami nie tylko w języku ojczystym, ale także po angielsku. W ten sposób będą prowadzone lekcje historii i informatyki. Jak wyjaśnia dyrekcja nie jest konieczna super znajomość języka obcego, trzeba mieć jednak predyspozycje do jego nauki, co wykaże test dla przyszłych kandydatów. Chętni już mogą się zapisywać, a szczegóły znajdą na stronie internetowej szkoły oraz w naszym materiale.

Szkoła Podstawowa nr 11 już rozpoczęła nabór kandydatów do nauki w klasie z angielskim jako drugim językiem wykładowym. Rekrutacja potrwa do 23 kwietnia. Aktualnie w ten sposób będzie nauczana historia i informatyka, ale w przyszłości planowana jest również biologia i geografia, a także wyjście z ofertą poza obręb szkoły, bo na razie jest ona skierowana tylko do uczniów „jedenastki”.

Lekcje, na których nauczyciele będą się zwracać do uczniów także po angielsku - to brzmi poważnie, ale jak przekonuje dyrektor SP nr 11 nie jest to oferta wyłącznie dla prymusów. Na przyjęcie mogą liczyć wszyscy, którzy pomyślnie przejdą test sprawdzający ogólne predyspozycje do przyswojenia obcej mowy. W tej klasie uczniowie mają się przede wszystkim na tyle oswoić z językiem, by w przyszłości coraz lepiej się nim posługiwać.

Wszelkie szczegóły są na stronie internetowej SP nr 11, która została odświeżona na potrzeby nowej oferty edukacyjnej. Władze Starachowic podkreślają, że klasa dwujęzyczna to przykład ciągłego dostosowywania oferty oświatowej do aktualnych potrzeb i wyzwań. Ale to nie koniec nowości. Od nowego roku szkolnego tym razem w SP nr 2 planowane jest utworzenie klasy dla dzieci autystycznych.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe