„Aktywni w pandemii”

  • 15.04.2021, 09:07
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
„Aktywni w pandemii”
Chociaż pandemia nie zwalnia, a dzieci i młodzież cały czas uczą się zdalnie, to nie znaczy, że uczniowie naszej szkoły nie uczestniczą w różnego rodzaju akcjach i konkursach.

Jednym z takich szkolnych wydarzeń był konkurs pod hasłem „Aktywni w pandemii”, którego pomysłodawcą i organizatorem była pani Grażyna Franczyk, nauczyciel wychowania fizycznego. Wspomniany konkurs odbył się w ramach szkolnych obchodów Światowego Dnia Zdrowia 2021.

Głównym celem konkursu było wzbudzanie i utrzymanie motywacji do systematycznej aktywności fizycznej, przeciwdziałanie spadkowi aktywności wynikającemu z pandemii oraz wspomaganie odporności organizmu.

Zadaniem uczestników było pokonanie jak największej ilości kilometrów podczas biegania lub chodzenia i udokumentowanie swojej aktywności fizycznej za pomocą stosownych aplikacji. Ocenie podlegała ilość kilometrów pokonanych w ciągu całego miesiąca marca.

Po przeanalizowaniu plików przesłanych przez uczestników konkursu, wyłoniono najlepszych, a wyniki przedstawiały się następująco:

  • w kategorii dziewcząt liderką została Karolina Bańska z klasy 1 w zawodzie technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej, która wynikiem 489,6 km pokonała wszystkich rywali. Drugie miejsce zajęła Wiktoria Iwoła z klasy 2 w zawodzie technik organizacji reklamy z wynikiem 185,1 km, a na trzecim miejscu z dystansem 171,4 km uplasowała się Dominika Pocheć, uczennica klasy 3 w zawodzie technik organizacji reklamy.

  • w kategorii chłopców pierwsze miejsce zajął Patryk Maciąg z klasy 2 w zawodzie technik spedytor pokonując 288,7 km, drugie miejsce Patryk Werbowecki z klasy 3 technik informatyk – 237,4 km, a trzecie miejsce Hubert Celuch z klasy 3 technik informatyk, z wynikiem 114,5 km.

Do konkursu zgłosiło się 16 osób, a poza laureatami byli to: Karolina Kowalska klasa 2 technik organizacji reklamy, Gabriela Świderska klasa 2 technik organizacji reklamy, Agata Janus klasa 3 technik spedytor, Dagmara Łyżwińska klasa 4 technik organizacji reklamy, Klaudia Janikowska klasa 1 technik organizacji reklamy, Bartosz Sala klasa 1 technik organizacji reklamy, Patryk Kaczmarski klasa 2 technik spedytor, Kacper Sikora klasa 3 technik informatyk, Kamil Nobis klasa 3 technik mechatronik oraz Jakub Markowski klasa 2 technik organizacji reklamy.

Wszystkim uczestnikom konkursu należą się wielkie podziękowania za włączenie się do sportowej rywalizacji w tym jakże trudnym dla wszystkich czasie pandemii. Udział w konkursie jest dowodem na to, że młodzież ma świadomość jak ważna dla zdrowia fizycznego i psychicznego jest aktywność fizyczna. Stąd apel, by w trosce o swoje zdrowie i dobre samopoczucie kontynuować lub podejmować bezpieczną tj. zgodną z panującymi obostrzeniami aktywność fizyczną.

Warto dodać, że na liderów tego starcia konkursowego czeka miła niespodzianka przygotowana przez organizatora konkursu - panią Grażynę Franczyk.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe