Wycięto las w ramach przygotowań do budowy obwodnicy Starachowic

  • 15.04.2021, 14:57
  • Iwona Bryła
2021-04-16obwodnica.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wszyscy czekamy na zapowiadaną od lat obwodnicę w północno - zachodniej części Starachowic. Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach przekonuje, że są szanse na wystartowanie z budową jeszcze w tym roku. W każdym razie, gdy tylko inwestor uzyska wnioskowaną dotację z rządowego programu „Mosty dla Regionów” w wysokości 80% szacowanych na 120 mln zł kosztów zadania, ogłosi przetarg. Na razie w ramach prac przygotowawczych wycięto pas lasu na Bugaju i Orłowie pod przyszłą drogę.

Wycinkę przeprowadziły Lasy Państwowe w ramach porozumienia zawartego ze Świętokrzyskim Zarządem Dróg Wojewódzkich w Kielcach, który jest wykonawcą obwodnicy. Jak wyjaśnia Rafał Ziętal, naczelnik Wydziału Realizacji Inwestycji w ŚZDW, reprezentowana przez niego jednostka złożyła w terminie wniosek o przyznanie rządowej dotacji i jeśli starania zakończą się sukcesem, będzie można ogłosić przetarg i w najbardziej optymistycznym wariancie wystartować z budową już w drugiej połowie br.

Obwodnica Starachowic połączy drogę krajową nr 42 z drogą wojewódzką nr 744 na Tychów Stary biegnąc częściowo mostem i estakadą nad rzeką Kamienną i torami kolejowymi. Zakłada m.in. budowę jezdni o szerokości 7 metrów, dwóch rond, w tym jednego na skrzyżowaniu z „krajówką” oraz zjazdów do Specjalnej Strefy Ekonomicznej „Starachowice”.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe