Biblioteka miejska wyremontowała swoją wypożyczalnię

  • 16.04.2021, 10:26
  • Iwona Bryła
2021-04-16biblioteka.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Starachowicach będą mile zaskoczeni. Wypożyczalnia książek przeszła gruntowny remont, który zmienił ją w estetyczne i funkcjonalne miejsce. Odnowione lub zupełnie nowe jest tam wszystko: od sufitów i ścian po regały i inne meble. Prace sfinansowała gmina.

Wypożyczalnia Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Kochanowskiego zajmuje pomieszczenia po tzw. Empik - u, czyli Klubie Międzynarodowej Prasy i Książki, instytucji rodem z PRL- u. Remontu nie było tu od 50 lat, udało się go przeprowadzić dopiero teraz. Pomieszczenia przeszły całkowitą metamorfozę.

Remont wypożyczalni książek sfinansowano z budżetu miasta.

Prezydent Starachowic Marek Materek deklaruje, że gmina będzie zabiegać o pieniądze na remont także pozostałych pomieszczeń zajmowanych przez MBP.

Jak dodaje dyrektor starachowickiej książnicy Jolanta Sopińska biblioteki są aktualnie jedynymi placówkami kultury nie zamkniętymi z powodu pandemii. Wzrasta więc ich rola nie tylko kulturotwórcza, ale i terapeutyczna, bo czytanie skutecznie walczy ze stresem, który funduje nam przeciągająca się walka z koronawirusem.

Okazuje się, że nasza biblioteka zdobywa uznanie także poza Starachowicami. Świadczy o tym tytuł najlepszej placówki w województwie świętokrzyskim przyznany przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe