Nowe rozdanie wsparcia dla OSP od WFOŚiGW w Kielcach

  • 20.04.2021, 13:36
  • Iwona Bryła
2021-04-21wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
1 milion 700 tys. zł – tyle w sumie wynosi tegoroczny budżet pomocowy dla ochotniczych straży pożarnych, oferowany za pośrednictwem Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach. Na zakup odzieży i sprzętu ratowniczego każda jednostka może otrzymać od 5 do 10 tys. zł. Wystarczy złożyć wniosek w terminie do 14 maja.

Pomoc w ramach projektu o popularnej nazwie „Mały strażak”, będącego częścią Ogólnopolskiego Programu Finansowania Służb Ratowniczych, ma już cykliczny charakter. Jak przypomniał prezes Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach Ryszard Gliwiński, w ubiegłym roku 348 świętokrzyskich jednostek OSP otrzymało w sumie ponad 2 mln 100 tys. zł na kupno ubrań ochronnych i drobnego sprzętu ratowniczego.

 

Świętokrzyscy parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości, obecni na konferencji inaugurującej start programu „Mały strażak”, wskazywali na wiele atutów tego przedsięwzięcia. Posłanka Agata Wojtyszek podkreśliła, że w tym roku dotacje dla poszczególnych jednostek OSP są wyższe: sięgają do 10 tys. zł.

 

Poseł Bartłomiej Dorywalski dodał, że ponad 880 świętokrzyskich formacji OSP niemal codziennie wyjeżdża do akcji ratowniczych wraz ze swoimi kolegami z Państwowej Straży Pożarnej. Dlatego muszą być profesjonalnie wyposażone.

 

Senator Krzysztof Słoń zauważył, że programy pomocowe budują przyszłość OSP, zachęcając młodych ludzi do wstępowania w ich szeregi.

 

Wicewojewoda świętokrzyski Rafał Nowak powołał się na swoje rozmowy ze strażakami ochotnikami, z których wynika, że bardzo cenią sobie takie inicjatywy jak program „Mały Strażak”.

 

 

 

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe