„Solidarność” dostała odpowiedź na postulat podwyżki wynagrodzeń w MAN Bus

  • 21.04.2021, 12:51
  • Iwona Bryła
2021-04-21man.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zarząd MAN Bus odpowiedział na postulaty płacowe zakładowej „Solidarności”, która ostatnio przeprowadziła w tej sprawie akcję protestacyjną. Zaproponował załodze 2 procentową podwyżkę wynagrodzeń, ale pod kilkoma warunkami. Jak mówi przewodniczący związku zawodowego Jan Seweryn to nie jest satysfakcjonująca propozycja, niemniej zostanie przeanalizowana i poddana ocenie pracowników. Tak, aby mieć o czym rozmawiać w czasie następnego spotkania z zarządem firmy zaplanowanego na najbliższy piątek.

Od kilku tygodni „Solidarność” w MAN Bus w Starachowicach domaga się podniesienia załodze pensji o 200 zł i o wskaźnik inflacji oraz włączenia premii do jej podstawy. Była akcja protestacyjna przed zakładem i pismo do prezesa koncernu MAN o odwołanie kierownictwa starachowickiej fabryki, bo jak twierdzi przewodniczący związku Jan Seweryn, nikt nie podjął z nimi rozmów. Teraz jest reakcja, doszło do spotkania z udziałem prezesa MAN Bus Münura Yavuza, na którym, jak relacjonuje przewodniczący Seweryn, kierownictwo mówiło o problemach finansowych spowodowanych spadkiem zamówień na autobusy, a pracownikom zaoferowało 2 % podwyżki pod warunkiem: zgody na elastyczny czas pracy i dwunastomiesięczny okres rozliczeniowy w roku 2022, przesunięcia urlopu z grudnia na maj, włączenia dodatku szkodliwego do płacy zasadniczej, uszczuplenia Funduszu Socjalnego i zmiany zasad przyznawania premii miesięcznej. Jan Seweryn nie kryje rozczarowania, ale dalsze kroki uzależnia od stanowiska pracowników. Będzie też następne spotkanie negocjacyjne pod koniec tygodnia.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe