Miliony z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg dla powiatu starachowickiego

  • 23.04.2021, 09:52
  • Iwona Bryła
2021-04-23drogi.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Samorządom powiatu starachowickiego przyznano nowe dofinansowania na realizację inwestycji drogowych. Pieniądze z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymały Starachowice na przebudowę ul. Spacerowej oraz gminy Pawłów i Mirzec. W sumie ponad 5 mln 700 tys. zł.

.

Rządowa pomoc idzie na drogi, ale jak zauważył przewodniczący Prawa i Sprawiedliwości w województwie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec, przełoży się ona też na rozwój lokalnych firm budowlanych i bezpieczeństwo mieszkańców.

 

W Starachowicach zostanie wyremontowana ulica Spacerowa (przecznica ulicy Św. Barbary) na osiedlu Stadion z pomocą dotacji w kwocie około 405 tys. zł.

 

Remont Spacerowej nastąpi po kilkudziesięciu latach użytkowania tej ulicy – zauważyli samorządowcy z PiS: radna powiatowa Danuta Krępa i radny miejski Tomasz Andrzejewski.

 

Pokaźną, bo wynoszącą około 4 mln 130 tys. zł kwotę, otrzymała gmina Mirzec na przebudowę drogi Mirzec Poduchowne - Mirzec Korzonek.

 

Również gmina Pawłów otrzymała znaczne dofinansowanie, które w kwocie 645 tys. zł wesprze kontynuację remontu drogi Nowy Bostów-Wawrzeńczyce, a przebudowa drogi Kałków - Godów - Gębice zostanie zasilona kwotą ponad 602 tys. zł. Ponadto, jak dodał poseł Krzysztof Lipiec, w tej gminie dzięki wsparciu w wysokości 304 tys. zł z rezerwy budżetu państwa przeznaczonej na drogi przebiegające w obniżeniach terenu, zostanie przebudowana droga powiatowa Radkowice - Szerzawy.

 

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe