Pożar w mieszkaniu ul. Wojska Polskiego

  • 23.04.2021, 12:23
  • Źródło: Logo Biuletynu Informacji Publicznej Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach
Pożar w mieszkaniu ul. Wojska Polskiego
20 kwietnia 2021 roku o godz. 14:25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach wpłynęło zgłoszenie o pożarze w mieszkaniu budynku wielorodzinnego przy ulicy Wojska Polskiego w Starachowicach.

Po dojeździe na miejsce zdarzenia zastępów PSP stwierdzono, że doszło do pożaru w kuchni wskutek zwarcia grzałki elektrycznej w mieszkaniu na pierwszym piętrze. Dwóch ratowników zabezpieczonych w sprzęt ochrony dróg oddechowych wyważyło drzwi od mieszkania a następnie przystąpiło do gaszenia pożaru. Ponadto strażacy odłączyli zasilanie energii elektrycznej, zakręcili zawór gazowy do mieszkania, przeszukali mieszkanie pod kątem obecności lokatorów wewnątrz, wynieśli nadpalone elementy wyposażenia na zewnątrz oraz przelali je dużą ilością wody. Ostatnią czynnością było przewietrzenie mieszkania oraz klatki schodowej przy pomocy wentylatorów, pomiar na obecność tlenku węgla oraz sprawdzenie miejsca zdarzenia kamerą termowizyjną pod kątem ukrytych zarzewi ognia.  Na miejscu zdarzenia obecny był Patrol Policji, Zespół Ratownictwa Medycznego, Pogotowie Energetyczne, Pogotowie Gazowe, przedstawiciele Starachowickiej Spółdzielni Mieszkaniowej oraz 5 zastępów Straży Pożarnej w liczbie 14 strażaków.

Źródło: Logo Biuletynu Informacji Publicznej Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Starachowicach

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe