Dzierżawca unowocześnił miejskie korty tenisowe

  • 26.04.2021, 14:12
  • Iwona Bryła
2021-04-26tenis.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Zakończyła się modernizacja miejskich kortów tenisowych przez ich dzierżawcę - firmę AS Tenis. Zainwestowała w to miejsce 2 mln zł budując m.in. nową halę umożliwiającą całoroczną grę. Oprócz tego są dwa boiska plenerowe, budynek dla zawodników i trenerów oraz odnowiony taras z widokiem na korty.

Korty przy ulicy Jadwigi Kaczyńskiej w Starachowicach trzy lata temu zostały oddane firmie AS Tenis w 30 - letnią dzierżawę na mocy uchwały rady miejskiej. Jak mówi prezydent Marek Materek po spektakularnych zmianach, jakie dzięki nowemu administratorowi zaszły w tym miejscu widać, że decyzja była słuszna.

Właściciel firmy AS Tenis Adam Sulasz przedstawia się jako starachowiczanin i miłośnik tenisa, który od jakiegoś czasu nosił się z zamiarem zainwestowania w ten sport. Gdy padła propozycja ze strony lokalnych władz postanowił zająć się obiektem w swoim mieście, który, jak podkreśla, teraz przyciąga zawodników z całego regionu świętokrzyskiego i okolic.

Kolejnym krokiem ma być uruchomienie bezpłatnych lub nisko płatnych lekcji tenisa dla dzieci i młodzieży.

Korty miejskie w Starachowicach powstały dziesiątki lat temu, bo w 1931 roku. Ponieważ, jak podkreślił prezydent Marek Materek, gminy nie było stać na powstrzymanie ich stopniowej degradacji, postanowiono oddać inicjatywę w ręce prywatnej firmy.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe