Poseł Lipiec o rządowym programie Polski Ład

  • 17.05.2021, 11:22
  • Iwona Bryła
2021-05-17lad.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W minioną sobotę 15 maja partie tworzące Zjednoczoną Prawicę zaprezentowały program Polski Ład. Emerytury do 2,5 tys. zł i dochody do 30 tys. zł zwolnione z podatku, 12 tys. zł na utrzymanie drugiego i kolejnych dzieci oraz pomoc państwa w zaciąganiu i spłacaniu kredytów mieszkaniowych przez osoby młode i rodziców – to kilka wybranych z niego propozycji, które dokładniej przedstawił przewodniczący PiS w województwie świętokrzyskim poseł Krzysztof Lipiec.

Ten program ma być sposobem na wyjście Polski z kryzysu pocovidowego poprzez szereg ulg i przywilejów dla m.in. przedsiębiorców, pracowników, rodzin, emerytów, czy służby zdrowia.

Polski Ład faworyzuje też rodziny z dziećmi. Przewiduje dodatek w wysokości 12 tys. zł na drugie i kolejne potomstwo oraz pomoc w spłacie kredytu mieszkaniowego dla rodzin z co najmniej dwójką pociech (20 tys. od drugiego dziecka, 60 tys. od trzeciego dziecka do maksymalnie 160 tys. zł). Ponadto osobom w wieku od 20 do 40 lat ułatwia zaciąganie takich kredytów oferując 100 tys. zł z budżetu państwa jako wkład własny.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe