2 lata więzienia za zabicie dziecka po porodzie

  • 18.05.2021, 14:47
  • Iwona Bryła
2021-05-19dzieciobojstwo.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Mieszkanka Osin w gminie Mirzec i jej matka usłyszały wczoraj prawomocny wyrok Sądu Apelacyjnego w Krakowie w sprawie pozbawienia życia swojego nowonarodzonego syna i wnuka, co miało miejsce w styczniu 2019 roku. Nie uwzględniono żądania prokuratury, która domagała się dla nich odpowiednio 25 i 15 lat więzienia. Wobec matki noworodka organ odwoławczy orzekł skrócenie o rok kary wymierzonej w II instancji, czyli skazał ją na 2 lata pozbawienia wolności.

Do złagodzenia wyroku przyczyniła się opinia biegłych, którzy podnosili, że na czyn kobiety wpłynął m.in. jej stan psychiczny oraz warunki życia. Babce dziecka utrzymano w mocy roczne pozbawienie wolności w zawieszeniu na 2 lata.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe