Nocne zwiedzanie Ekomuzeum

  • 20.05.2021, 14:22
  • Źródło: www.powiat.starachowice.pl
Nocne zwiedzanie Ekomuzeum
Za nami X, jubileuszowa edycja Nocy Muzeów. Chętnych do zwiedzania starachowickiego Ekomuzeum nie brakowało. Tym razem zaglądali oni ... pod maski STAR- ów. Oprócz Muzealnych Targów Motoryzacyjnych czekało też na nich Studio Nagrań – Budujemy Samochody, Kino Fabryczne, a także wystawy: „Przemysł domowy”, „Silniki spalinowe”, „Od Wierzbnika do Starachowic” i „Świat świętokrzyskich dinozaurów”. Nie zabrakło także konkursów. 

Bywają takie noce, w które nie warto spać. Z pewnością należy do nich Noc Muzeów. Starachowickie Ekomuzeum już od 10 lat zaprasza mieszkańców na nocne zwiedzanie. Tym razem odbyło się ono 16 maja br., a jego główną atrakcją stały się Muzealne Targi Motoryzacyjne czyli prezentacje bogatej kolekcji STAR-ów. Goście, wśród których był również wicestarosta Dariusz Dąbrowski, mogli zobaczyć zgromadzone w muzeum egzemplarze kolejnych generacji polskiej ciężarówki, która od 1949 roku była produkowana w Starachowicach. Zajrzeli także „pod maskę” STAR-a 266, legendarnego uczestnika Rajdu Paryż – Dakar. Swoje pojazdy prezentowali też fani motoryzacji, zaprzyjaźnieni z muzeum.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się również wystawy „Przemysł domowy”, „Silniki spalinowe”, „Od Wierzbnika do Starachowic” i „Świat świętokrzyskich dinozaurów”.

Fotorelacja z imprezy

Prezentacja wszystkich pracowników muzeumUczestnicy imprezy robią zdjęcia przejeżdżającemu Starowi 266Star 266 - uczestnik rajdu Paryż - DakarStar 266 w blasku zachodzącego słońcaUczestnicy Nocy Muzeów fotografują Stara 266 podczas jego prezentacji Uczestnicy oglądają prezentowane stary na płycie głównejStary prezentują się dumnie pod Wielkim PiecemDzieci oglądają pojazdyWicestarosta Dariusz Dąbrowski ogląda tropy dinozaurówUczestnicy oglądają wystawę paleontologicznąWioletta Sobieraj zastępca dyrektora muzeum opowiada o eksponatach wystawy Wicestarosta D. Dąbrowski podziwia modele starówWicestarosta Dariusz Dąbrowski podziwia zabytkowe sztućceDariusz Dąbrowski podczas rozmowy ze  Stanisławem Jaruszewiczem - właścicielem zabytkowych zastaw Uczestnicy nocy fotografują się w pojazdachZwiedzanie wystawy poświęconej silnikom i maszynie parowejWicestarosta Dariusz Dąbrowski podczas rozmowy z miłośnikami motoryzacjiPrezentacja jednego ze starów na podwyższeniu, w blasku zachodzącego słońca

Źródło: www.powiat.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe