Nowe zaplecze komunikacji miejskiej

  • 25.05.2021, 20:36
  • Iwona Bryła
2021-05-26mzk.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Przy ulicy Radomskiej w Starachowicach trwa budowa nowego centrum obsługi komunikacji miejskiej w miejscu starej bazy MZK. Wartość inwestycji to około 10 mln zł, a planowany termin jej zakończenia to grudzień br.

Przy Radomskiej powstaje zaplecze techniczno- administracyjne do obsługi komunikacji miejskiej na bazie 20 nowych autobusów na gaz, które mają być dostarczone gminie przez niemiecki koncern MAN do stycznia 2022 roku. Budowane są pomieszczenia na warsztat z myjnią i dyspozytornię oraz parking. Zajmuje się tym wybrana w przetargu firma Hotex.

 

W ramach odrębnego przetargu, który jest w trakcie przygotowywania, gmina zleci wyposażenie i uruchomienie myjni oraz warsztatu. Natomiast został już wybrany wykonawca 5 stanowisk do tankowania nowych autobusów sprężonym gazem ziemnym. To firma Bonett, która szykuje się do rozpoczęcia prac. Wartość tej inwestycji to 2,5 mln zł. Jak przypomina prezydent Starachowic Marek Materek komunikacyjne zaplecze w naszym mieście powstaje w ramach projektu inwestycyjnego, który w ogromnej większości będzie sfinansowany z pozyskanych dotacji.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe