Interweniowała policja i Fundacja Green Dog. W gminie Pawłów znęcali się nad zwierzętami.

  • 25.05.2021, 22:41
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
2021-05-25rudnik.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Policja wszczęła postępowanie przeciwko mieszkańcowi gminy Pawłów którego podejrzewają o to, że "znęcał się nad zwierzętami ze szczególnym okrucieństwem".

Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Rudniku tak opisało całą sytuację:

 

Wczorajsza interwencja zwaliła nas z nóg. Wydawałoby się, że świat idzie do przodu, że świadomość ludzka jest już inna, że kochamy i rozumiemy coraz bardziej zwierzęta. Niestety, cały czas są ludzie i miejsca, w których nie tylko nie szanuje się zwierząt, ale niestety „ludzie” lubują się w zadawaniu bólu. Jesteśmy załamani. My, którzy ratujemy, kochamy, dbamy o nie. Dla nas to jest nie do zrozumienia. W interwencji za porozumieniem gminy Pawłów, brała udział Policja, wezwany gminny weterynarz, Fundacja Green Dog, której bardzo dziękujemy i która ruszyła to wszystko. Dziękujemy sąsiadom, którzy nie byli obojętni i mimo strachu jak teraz będzie, czy osoby, które są zdolne do wszystkiego nie będą się mścić, zgłosiły maltretowanie psów. Interwencja trwała do późnej nocy. Zostały odebrane dwa psy i kot. Pies z filmu jest na razie agresywny. Boi się wszystkiego. Na widok smyczy dostaje szału. Ze strachu jest w stanie ugryźć. Dziś po nocy nic się nie zmieniło. Nadal nieufny i przerażony. Drugi pies łagodny ale sikał i oddawał kał pod siebie. Kot ma koci katar i jest skrajnie zagłodzony. Sprawa nad znęcaniem się nad zwierzętami już ruszyła.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe