Promocja najnowszego programu PiS w naszym mieście

  • 26.05.2021, 10:13
  • Iwona Bryła
2021-05-26pis-okok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Nowy program rządowy „Polski Ład” ma swoją ogólnopolską promocję. W jej ramach przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości odwiedzają miasta regionu świętokrzyskiego z kampanią informacyjną. Dziś byli w Starachowicach.

W konferencji promocyjnej uczestniczyli poseł Krzysztof Lipiec, przewodniczący PiS w województwie świętokrzyskich, marszałek Andrzej Bętkowski, przewodniczący sejmiku Andrzej Pruś, prezydent Starachowic Marek Materek oraz radni miejscy i powiatowi. Poseł Krzysztof Lipiec przypomniał, że „Polski Ład” opiera się na takich rozwiązaniach jak m.in. zwolnienie z podatku dochodów do 30 tys. zł rocznie oraz najniższych emerytur, czy przyspieszenie rozwoju mieszkalnictwa poprzez system ulg dla obywateli (wkład własny na mieszkania finansowany z budżetu państwa, budowa domu do 70 m kw. bez formalności).

Zapowiada się też wzrost nakładów na służbę zdrowia.

Marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski mówił, że „Polski Ład” w jeszcze większym stopniu zniweluje dysproporcje społeczno – gospodarcze, bo zainicjuje proces wpompowania w rozwój naszego kraju ponad biliona złotych w ciągu najbliższych 10 lat.

O wielkich pieniądzach, które dotrą do naszego województwa w ramach „Polskiego Ładu” mówił też przewodniczący sejmiku świętokrzyskiego Andrzej Pruś i zachęcając samorządowców do korzystania z tak znaczącej pomocy za wzór postawił aktywność, jaką przejawia w tym zakresie gmina Starachowice.

Prezydent Starachowic Marek Materek przypomniał, że sięganie po pieniądze z programów pomocowych, by odciążyć budżet gminy to wyznacznik jego działań i wyraził nadzieję, że „Polski Ład” wpłynie pozytywnie na dalszy rozwój naszego miasta.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe