Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 Wrażliwi Społecznie

  • 27.05.2021, 07:00
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Uczniowie Zespołu Szkół Zawodowych Nr 1 Wrażliwi Społecznie
Klasa 1C Technikum Nr 1 w Starachowicach pod opieką wychowawczyni Anny Sadłos i pedagoga Anny Toty, w dniu 20 maja 2021 r wybrała się do stadniny koni Fresco Ranch w Wąchocku na zaproszenie Stowarzyszenia Wrażliwi Społecznie.

Zarząd Stowarzyszenia reprezentowała wiceprezes Beata Gorczyca wraz z córką Wiktorią – która na miejscu serdecznie powitała przybyłą młodzież i Panie opiekunki oraz innych uczestników akcji „Marchewka dla koni”.

Człowiek od „działań operacyjnych” w Stowarzyszeniu Marek Dzwonek – który zabezpieczył transport chrupiącej marchwi na czas i samodzielnie rozładował 600 kg !!! pod czujnym okiem członkiń organizacji: Sylwi i Basi.

Przewodniczką po stadninie była Ola Głowacka - miłośniczka jazdy konnej zaangażowana w działalność Stowarzyszenia na rzecz zwierząt.

Najważniejszym punktem programu było oczywiście spotkanie z końmi. Uczniowie klasy 1C kształcący się w zawodach: Technik Usług Fryzjerskich oraz Technik Żywienia i Usług Gastronomicznych, mogli sprawdzić swoje umiejętności w kontakcie ze zwierzętami. Młodzi adepci fryzjerstwa czesali źrebaki a uczennice specjalizujące się w gastronomii karmiły konie. Marchewki dla koni zakupiono wcześniej z funduszy zebranych podczas akcji „Marchewka dla koników” przeprowadzonej przez Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie, w którą licznie zaangażowała się klasa 1C. Wynikiem wspólnej zbiórki było przekazanie 600 kg soczystej marchwi dla koni. Pani wychowawczyni otrzymała pamiątkową koszulkę „firmową” od Stowarzyszenia, w której pięknie się prezentowała.

Na koniec wizyty odbyło się pieczenie kiełbasek a potem zadowoleni uczniowie wrócili do domu. Stowarzyszenie Wrażliwi Społecznie podobało się uczniom Technikum Nr 1 co gwarantuje, że włączą się oni w przyszłości w kolejne działania na rzecz ochrony środowiska. Młodzież szkolna wraz z Członkami Stowarzyszenia zostali serdecznie przyjęci przez Gospodynię urokliwej stadniny Panią Magdalenę Mirkowską oraz Panie instruktorki jazdy konnej - Gosię i Kasię za co serdecznie dziękujemy!!

 

Natomiast co do koników, to morał ze spotkania z nimi jest taki: nie traktować koni jak tylko zwierzę, a wówczas one się nam odpłacą szczerze.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe