Wyścig kolarski Starachowicka Strzała po raz piąty

  • 27.05.2021, 13:58
  • Iwona Bryła
2021-05-28strzala.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W niedzielę 30 maja do naszego miasta zawita V Starachowicka Strzała, czyli wyścigi na rowerach szosowych kolarzy z licencjami Masters i Junior oraz wszystkich amatorów dwóch kółek. Będą rywalizować na trasach o długości 61 km i 83 km biegnących przez Starachowice oraz gminy Brody i Pawłów, a po południu ci najlepsi odbiorą nagrody na ceremonii finałowej, zorganizowanej przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Starachowicach.

Impreza wystartuje po godz. 10.00 sprzed MOSiR-u przy ulicy Szkolnej. Kolarze najpierw przejadą ulicami Starachowic w stronę wylotu na Lipie, a potem na miejsce właściwych startów. Jak mówi Grzegorz Wajs z Poland Bike, pomysłodawca i główny organizator wszystkich edycji Starachowickiej Strzały, tegoroczna trasa wyścigów będzie podobna, niemniej w miejscowości Świślina w gminie Pawłów, przygotowano dla rowerzystów pierwszą niespodziankę wymagającą sporej kondycji.

 

Druga nowość czeka na uczestników w Adamowie w gminie Brody.

 

W tym roku z powodu obostrzeń epidemicznych w zawodach może uczestniczyć do 250 osób. To, jak zauważyli starosta Piotr Babicki oraz wicestarosta Dariusz Dąbrowski, nasuwało pewne obawy organizacyjne, które na szczęście udało się pokonać i impreza znów będzie promować atrakcyjność turystyczną powiatu starachowickiego.

 

Oprócz powiatu starachowickiego współorganizatorami V Starachowickiej Strzały są: miasto Starachowice oraz gminy Pawłów i Brody.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe