Pierwsze miejsce Marcina Bondarowicza w konkursie: The 2nd international KURD Cartoon Forum 2020

  • 01.06.2021, 09:45
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Pierwsze miejsce Marcina Bondarowicza w konkursie: The 2nd international…
To kolejny sukces  Marcina Bondarowicza. W ubiegłym roku artysta zdobył złoty medal w grupie ilustratorów profesjonalnych w międzynarodowym konkursie: organizowanym w  Turcji : 7th KalDer Bursa International Cartoon Contest 2020. Marcin Bondarowicz otrzymał również kilka wyróżnień w międzynarodowych konkursach na rysunek prasowy oraz satyryczny m.in. w Brazylii, Chorwacji, Chinach oraz Kolumbii.

Tym razem praca artysty zdobyła pierwsze miejsce w konkursie rysunkowym organizowanym w Iranie.  Tematem tegorocznej – drugiej edycji konkursu 2nd international KURD Cartoon Forum 2020 jest POKÓJ.

Na konkurs wpłynęło setki prac artystów z całego świata.

Czuję się zaszczycony i szczęśliwy - mówi Marcin Bondarowicz. To wielkie wyróżnienie dla artysty. Fakt ten cieszy tym bardziej, że znalazłem się w doborowym towarzystwie, wśród największych artystów - rysowników z całego świata.

 

Oficjalne wyniki 2nd international KURD Cartoon Forum 2020 :

First Prize: Marcin Bondarowicz-Poland

Second Prize: Reza Hamidi Motlagh-Iran

Third Prize:  Ali Shafei -Iran 

Honorable Mentions:

Milenko Kosanovic- Serbia

Michel Moro Gomez-Cuba

Ramiro Zapata- Colombia

Ahmed Khalil- Iraq

Jamal Rahmati- Iran

Li Xiaoyang- China

Shilov- Germany

 

MARCIN BONDAROWICZ (ur. w 1976 r. w Starachowicach) rysownik i ilustrator. Zajmuje się plakatem, ilustracją prasową, współpracuje z wydawnictwami oraz magazynami biznesowymi, polityczno-społecznymi jak również serwisami i portalami informacyjnymi w kraju i zagranicą. Autor licznych publikacji prasowych Uczestnik, juror i laureat wielu międzynarodowych konkursów na rysunek prasowy oraz satyryczny. Na co dzień uczy malarstwa i rysunku w Państwowym Ognisku Plastycznym w Starachowicach. Wiele prac Marcina Bondarowicza znajduje się w zbiorach muzealnych oraz prywatnych kolekcjach w kraju i zagranicą. Stała ekspozycja ilustracji, plakatów oraz publikacji autorstwa Marcina Bondarowicza dostępna jest na oficjalnej stronie autora:  www.bondarowicz.net/

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Zdjęcia (2)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe