Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych

  • 03.06.2021, 08:00
  • Źródło: https://www.powiat.starachowice.pl/
Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych
Ruszył elektroniczny nabór do szkół ponadpodstawowych na rok szkolny 2021/2022. Rejestracja potrwa do 10 lipca br. Nie warto zwlekać z dokonaniem wyboru. Lepiej zrobić to teraz!

Wzorem ubiegłych lat uczniowie ósmych klas szkół podstawowych musieli najpierw samodzielnie założyć konto na specjalnie dedykowanej stronie internetowej: swietokrzyskie.edu.com.pl, aby móc  wybrać w ofercie proponowanych szkół. 
- W tym roku przygotowaliśmy dla uczniów 754 miejsca w 6 placówkach prowadzonych przez Powiat Starachowicki, tj. trzech liceach ogólnokształcących i trzech zespołach szkół zawodowych – mówi wicestarosta Dariusz Dąbrowski. 


Gdzie na jakie kierunki?

I i II LO stawiają na tradycyjne kierunki. Obie szkoły planują uruchomić po cztery pierwsze oddziały, każdy dla 34 osób, na profilach: humanistyczno – lingwistycznym/humanistyczno - językowym, biologiczno – chemicznym, matematyczno - geograficznym  i matematyczno–fizycznym. Zainteresowani nauką w III LO będą mogli wybrać profil humanistyczno – artystyczny, medyczny, ogólny lub informatyczno- językowy. 


ZSZ nr 1 proponuje naukę w Technikum, lub w Branżowej Szkole I Stopnia. Młodzież ma do wyboru 10 kierunków technicznych - technik ekonomista, handlowiec, żywienia i usług gastronomicznych, usług fryzjerskich, geodeta, technik hotelarstwa, technologii żywności, rachunkowości, chłodnictwa i klimatyzacji oraz architektury krajobrazu i cztery zawodowe - magazynier – logistyk, sprzedawca, pracownik obsługi hotelowej, operator maszyn i urządzeń przemysłu spożywczego. 


W ZSZ nr 2 planuje się utworzenie 6 oddziałów. Młodzież może wybierać w 12 kierunkach - technik informatyk, technik budownictwa, technik elektryk, technik automatyk, technik spedytor, technik logistyk, technik reklamy, technik robót wykończeniowych w budownictwie, technik mechatronik, technik mechanik, technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej i technik pojazdów samochodowych. 


Kolejne miejsca czekać będą na uczniów ZSZ nr 3, w Szkole Branżowej I Stopnia i Sportowym LO. Wśród proponowanych zawodów są: kucharz, sprzedawca,  cukiernik, elektryk, fryzjer, mechanik, elektromechanik pojazdów samochodowych, operator obrabiarek skrawających, elektromechanik, mechanik - monter maszyn i urządzeń, blacharz samochodowy, ślusarz, mechatronik, kierowca mechatronik, mechanik - operator maszyn do produkcji drzewnej, stolarz, piekarz, monter sieci i instalacji sanitarnych, krawiec, murarz-tynkarz, monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie. 


W Sportowym Liceum do wyboru będą dwie klasy – z matematyką, biologią i chemią oraz matematyką, jęz. angielskim i geografią. 


Uwaga na terminy!

Do 21 czerwca, do godz. 15.00 uczniowie muszą dokonać wyboru szkoły, w której chcieliby się uczyć (z wyjątkiem tych, którzy wybrali oddział dwujęzyczny, sportowy lub oddział ze sprawdzianem uzdolnień kierunkowych. Ci wyboru musieli dokonać do 31 maja br.). Wzorem ubiegłych lat młodzież może wybrać dowolną liczbę oddziałów w dowolnej ilości szkół. Ważne, by określiła kolejność, zgodną z preferencjami.


Jeśli z jakiegoś względu uczniowie będą chcieli dokonać zmian, zarówno w zakresie szkoły, jak i oddziałów (z wyjątkiem oddziałów dwujęzycznych, sportowych lub oddziałów ze sprawdzianem uzdolnień kierunkowych), będą to mogli zrobić od 25 czerwca do 14 lipca br. Nowy wniosek muszą jednak dostarczyć w tym terminie do szkoły pierwszego wyboru.
Po otrzymaniu świadectwa powinni ponownie zalogować się do systemu, aby przepisać oceny oraz wyniki końcowego egzaminu. Kopię tych dokumentów i zaświadczenia o wynikach egzaminu ośmioklasisty powinni dostarczyć do szkoły pierwszego wyboru do 14 lipca br. do godz. 15.00.


22 lipca br., będą mogli sprawdzić do której szkoły zostali zakwalifikowani, natomiast do 30 lipca , godz. 15.00 będą musieli potwierdzić wolę podjęcia nauki w tej konkretnej placówce oraz dostarczyć tam oryginał świadectwa i innych wymaganych dokumentów.


Dokładna instrukcja postępowania dla osób ubiegających się o przyjęcie do szkół, prowadzonych przez Powiat Starachowicki, znajduje się poniżej. 

Źródło: https://www.powiat.starachowice.pl/

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
kamper
kamper 03.12.2021, 12:59
W szkołach fryzjerskich pracuje się na takich produktach - https://www.fryzomania.pl/ W sensie przeznaczonych dla profesjonalistów czy na tym, co kto przyniesie? ;-)
Halina
Halina 29.07.2021, 14:39
Warto się uczyć zawodu, obecnie brakuje fachowców. Tak np. fryzjerzy zawsze mają dużo klientów, o ile oczywiście dobrze wykonują swoją pracę i pracują na odpowiednich narzędziach- https://www.sprzet-fryzjerski.…

Pozostałe