Politechnika Świętokrzyska partnerem III LO

  • 04.06.2021, 08:45
  • Iwona Bryła
2021-06-04lo3.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Politechnika Świętokrzyska w Kielcach i III Liceum Ogólnokształcące z Oddziałami Integracyjnymi w Starachowicach podpisały umowę o współpracy. Na jej mocy uczelnia obejmie patronatem licealistów zainteresowanych kierunkiem - teleinformatyka.

Dyrektor III LO Mirosław Niewczas mówi, że współpracę z kielecką placówką nawiązano ze względu na zainteresowania uczniów naukami technicznymi.

W ramach patronatu nad klasą o profilu informatyczno - językowym Politechnika Świętokrzyska zaproponuje uczniom m.in. możliwość uczestnictwa w uczelnianych wykładach, a nauczycielom liceum podnoszenie kompetencji edukacyjnych. Prorektor uczelni prof. dr hab. Artur Maciąg podkreśla, że oferta dla pedagogów będzie tą z górnej półki dydaktycznej, bo opiera się na współpracy z uznaną firmą z branży IT.

Dyrektor III LO dodaje, że z nowej propozycji edukacyjnej będzie mogła skorzystać nie tylko klasa objęta patronatem, ale także ci uczniowie, którzy pasjonują się informatyką.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe