Ponad 210 tys. zł dla WOŚP

  • 07.06.2021, 10:22
  • Iwona Bryła
2021-06-07wosp.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
210 tys. 191 zł i 47 groszy - z takim efektem po raz 29- ty zagrała w Starachowicach Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. To kolejny rekord, który cieszy tym bardziej, że udało się go osiągnąć mimo organizacyjnych trudności spowodowanych epidemią koronawirusa.

Miejski Sztab WOŚP w Starachowicach ogłosił super wiadomość o rekordowej zbiórce na uroczystym posumowaniu w Parku Kultury. Jak zaznaczyła szefowa sztabu Ilona Traczyk wspaniałe efekty przyniosła ludzka ofiarność połączona z zaangażowaniem tych, którzy pomogli zorganizować charytatywną akcję.

29 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy kwestowała na rzecz laryngologii, otolaryngologii oraz diagnostyki głowy. Z powodu epidemii koronawirusa duża część zbiórki odbyła się za pośrednictwem internetu, co jednak nie tylko nie zniechęciło ofiarodawców z naszego miasta i powiatu, ale i skończyło się nowym rekordem.

Uroczystość podsumowująca była okazją do wręczenia podziękowań za wszelaką pomoc na rzecz Orkiestry. Odebrał je m.in. jeden z jej patronów starosta Piotr Babicki. Barbara Kurek, prawdziwa nestorka WOŚP w Starachowicach, bo związana z jej organizacją od początku podkreśla, że tegoroczna edycja naznaczona pandemią, udała się znakomicie dzięki wolontariuszom, którzy sprostali wymogom związanych z koniecznością przeprowadzenia większości kwesty on – line.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe