Dwie połączone obwodnice Starachowic?

  • 07.06.2021, 10:23
  • Iwona Bryła
2021-06-07obwodniceok.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Starachowice mają szansę na powstanie dwóch obwodnic. Północno-zachodnią, biegnącą od drogi krajowej nr 42 w gminie Wąchock do wyjazdu z miasta między Bugajem a Elaboracją, chce zbudować Świętokrzyski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Kielcach. Kielecki oddział Generalnej Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad jest z kolei wykonawcą obwodnicy, której koncepcja jest jeszcze opracowywana. Poseł Krzysztof Lipiec podjął starania o to, by została w niej uwzględniona możliwość połączenia obu dróg.

O tym, na jakim etapie są obie inwestycje była mowa na konferencji prasowej, zorganizowanej przez przewodniczącego świętokrzyskich struktur PiS posła Krzysztofa Lipca. Parlamentarzysta zapewnił, że północno - zachodnia obwodnica jest coraz bliżej realizacji.

Natomiast Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad oddział w Kielcach rozstrzygnęła przetarg na drugą obwodnicę Starachowic, który obejmuje przygotowanie i pozyskanie dokumentów pozwalających na rozpoczęcie właściwych robót budowlanych. W tym znajduje się opracowanie koncepcji jej przebiegu. Poseł Krzysztof Lipiec podkreślił, że dla naszego miasta najlepszym wariantem byłoby jej połączenie z obwodnicą północno - zachodnią i w tej sprawie podjął interwencję w Ministerstwie Infrastruktury.

Na konferencji obecny był prezydent Starachowic Marek Materek, który mówił o kluczowej roli obwodnic w komunikacyjnym odciążeniu naszego miasta.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe