Widowisko rozrywkowe z udziałem mieszkańców

  • 09.06.2021, 09:53
  • Iwona Bryła
2021-06-09parkkultury.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Park Kultury w Starachowicach wychodzi z nową propozycją warsztatów dla wszystkich osób zainteresowanych działaniami artystycznymi. W ofercie, która ma wystartować w sierpniu, są zajęcia z różnych form rozrywki, a ich efektem będzie kabaretowy spektakl „Variete w Starachowicach” do bezpłatnego obejrzenia w październiku. Szczegóły w miarę ich pojawiania się będą dostępne na stronie internetowej i profilu FB Parku Kultury.

Kabaretowe przedsięwzięcie jest możliwe dzięki pomocy finansowej Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Poprzez Narodowe Centrum Kultury w ramach programu „Kultura – Interwencje 2021” resort przyznał Parkowi Kultury w Starachowicach dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł na realizację projektu „Kultura. Wzmocnienia pozytywne”. Jak mówi dyrektor placówki Agnieszka Lasek - Piwarska to okazja do wznowienia, po pandemicznych okresach izolacji, bezpośrednich spotkań z mieszkańcami i zachęcenia ich do twórczych działań.

Projekt „Kultura. Wzmocnienia pozytywne” zainauguruje cykl warsztatów z różnych form artystycznej rozrywki, przeznaczonych dla wszystkich chętnych bez żadnych ograniczeń i poprowadzonych przez profesjonalnych artystów. Zajęcia mają ruszyć w sierpniu.

Zwieńczeniem projektu będzie rozrywkowe show „Variete w Starachowicach”, planowane na październik. Przygotują je zainteresowani uczestnicy warsztatów z zespołami działającymi w Parku Kultury.

Zapowiadane warsztaty i spektakl będą już drugim tego typu przedsięwzięciem realizowanym w Parku Kultury. W minionym roku po cyklu artystycznych zajęć powstało widowisko utrzymane w klimacie komedii kryminalnej „36 albo stypa na weselu”.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe