- W przyszłym roku przesiadamy się do MAN – ów – przypomina prezydent

  • 09.06.2021, 09:56
  • Iwona Bryła
2021-06-09autobusy.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W 2022 roku komunikacja miejska w Starachowicach ma już być po wizerunkowej rewolucji. Wszystkie stare rozwiązania znikną, zastąpi je nowoczesność. Dawny tabor pójdzie w odstawkę, zastąpi go 20 nowych autobusów niemieckiego koncernu MAN napędzanych gazem. Pojazdy będą konserwowane i naprawiane w nowym warsztacie i zasilane paliwem z nowej stacji. Nowa będzie także autobusowa dyspozytornia.

Prezydent Matek Materek zapowiada, że stare autobusy zostaną sprzedane, a te w najgorszym stanie zezłomowane. Oprócz jednego jelcza, który ma zostać jako pamiątka przeszłości.

Autobusy MAN mają się pojawić na naszych ulicach w 2022 roku. Już teraz budowane jest dla nich zaplecze na terenie dawnej bazy MZK przy ulicy Radomskiej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe