Etap centralny konkursu ,, Poznaj swoje prawa w pracy”

  • 10.06.2021, 09:55
  • Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl
Etap centralny konkursu ,, Poznaj swoje prawa w pracy”
28 maja 2021 r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach odbył się etap centralny konkursu ,,Poznaj swoje prawa w pracy”. W tym roku decyzją Pani Katarzyny Łażewskej -Hrycko, Głównego Inspektora Pracy, finał VIII edycji konkursu realizowany był w formie stacjonarnej, z zachowaniem pełnego reżimu sanitarnego, w siedzibach okręgowych inspektoratów pracy.

W roku szkolnym 2020/2021 Minister Edukacji i Nauk objął honorowym patronatem VIII edycję konkursu,, Poznaj swoje prawa w pracy”

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród uczniów szkół ponadpodstawowych wiedzy dotyczącej ochrony pracy, bezpieczeństwa i higieny pracy, legalności zatrudnienia, a także inne pracy zarobkowej.

Konkurs jest organizowany w szkołach uczestniczących w realizacji programu edukacyjnego Państwowej Inspekcji Pracy ,, Kultura bezpieczeństwa’’ i jest formą popularyzacji tego programu oraz sprawdzianem jego efektywności zarówno dla szkół jak i uczniów.

W zmaganiach etapu centralnego konkursu ,, Poznaj swoje prawa w pracy” uczestniczył laureat etapu regionalnego Mateusz Pocheć z klasy z 3int(technik informatyk) z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach,( opiekun Joanna Zielińska, koordynator Edyta Lubieniecka).

Laureaci etapu centralnego mieli za zadanie rozwiązanie testu wielokrotnego wyboru składającego się z 50 pytań.

28 maja 2021r. w siedzibie Okręgowego Inspektoratu Pracy w Kielcach nastąpiło również podsumowanie etapu regionalnego ,, Poznaj swoje prawa w pracy”. Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy za zajęcie poszczególnych miejsc w etapie regionalnym. Mateusz Pocheć z klasy z 3int(technik informatyk) z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach zajął 3 miejsce. Opiekunowie otrzymali listy gratulacyjne za przygotowanie uczniów do konkursu. Laureaci trzech pierwszych miejsc otrzymali także nagrody rzeczowe w formie sprzętu elektronicznego. Rektor Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach ufundował promesy na bezpłatne studiowanie dowolnie wybranych kierunków na uczelni dla laureatów konkursu.

Uczeń Jakub Lubieniecki z klasy z 3int(technik informatyk) z Zespołu Szkół Zawodowych Nr 2 w Starachowicach został wyróżniony za uzyskanie wysokiej liczby punktów w etapie regionalnym konkursu ,, Poznaj swoje prawa w pracy” , a także nagrodzony promesą od Wyższej Szkoły Ekonomii Prawa i Nauk Medycznych w Kielcach na bezpłatne studiowanie dowolnie wybranych kierunków na uczelni.

Telewizja Starachowice www.tv.starachowice.pl

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe