Prawie 300 karateków z całej Polski na zawodach w Starachowicach

  • 21.06.2021, 13:08
  • Iwona Bryła
2021-06-21karate.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
IV Ogólnopolski Turniej Karate zgromadził w Starachowicach prawdziwą rzeszę miłośników tej klasycznej japońskiej sztuki walki. Na zaproszenie organizatora - Klubu Karate Kyokushin przyjechało niemal 300 zawodników z 23 klubów z całej Polski, w wieku od 10 do 18 lat. Starachowicki Klub wystąpił w tak mocnym składzie, że zgarnął nie tylko medale za indywidualne zwycięstwa wychowanków, ale i puchar dla najlepszej drużyny.

Starachowicki Klub Karate Kyokushin podejmował swoich gości w Hali Miejskiej przy al. św. Jana Pawła II. Jak mówi założyciel Klubu Sebastian Kozieł w naszym mieście zjawili się reprezentanci z wielu zakątków Polski i z sukcesami na miarę europejską, co świadczy o wysokiej randze zawodów.

Turniej rozegrano w konkurencjach: kata i kumite.

Starachowicki Klub Karate Kyokushin wystartował w około 20- osobowym składzie. Nie mogło w nim zabraknąć Zuzanny Pacek, mistrzyni juniorów konkurencji kata, która w starachowickim turnieju również okazała się najlepsza w swojej kategorii.

Starachowicki Klub Karate reprezentowała również 11 - letnia Maja Abramczyk, zdobywczyni jednego z pucharów w grupie najmłodszych uczestników turnieju.

Starachowicka ekipa zdobyła także Puchar dla Najlepszej Drużyny Turnieju. Drugie miejsce zajął MKS Karate Kyokushin Radzymin & Lenkiewicz Team, a trzecie SKSW ,,Kyokushin - Karate" i Klub Sportów i Sztuk Walk w Turku. Impreza zyskała szerokie grono patronów i sponsorów. Wśród nich znaleźli się m.in. wojewoda świętokrzyski Zbigniew Koniusz, marszałek województwa świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski, a także starosta starachowicki Piotr Babicki, który wziął udział w uroczystym otwarciu zawodów i prezydent Starachowic Marek Materek, uczestniczący w finałowym dekorowaniu najlepszych uczestników.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe