Sołtysi - ambasadorami „Czystego Powietrza”

  • 23.06.2021, 13:35
  • Iwona Bryła
2021-06-23wfosigw.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach włącza sołtysów do akcji popularyzującej wśród mieszkańców program „Czyste Powietrze”, który dotuje montaż ekologicznego ogrzewania. Przedstawiciele sołectw z gmin Wąchock i Pawłów odebrali dziś pakiety promocyjne na wydarzeniu z udziałem m.in. przedstawicieli rządu oraz narodowego funduszu środowiska. Akcja odbyła się przy Pomniku Sołtysa w Wąchocku, a towarzyszył jej festyn z oprawą muzyczną.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach wystąpił z nowym pomysłem na promocję ogólnopolskiego programu „Czyste Powietrze”. Do współpracy zaprosił sołtysów, czyli osoby dobrze znane w małych wiejskich społecznościach z powszechnie występującą zabudową jednorodzinną. Jest to więc idealne pole do upowszechniania programu, który oferuje nawet 37 tys. zł dotacji na wymianę starych pieców węglowych na ekologiczne ogrzewanie.

Na spotkanie z sołtysami przyjechali m.in zastępca prezesa Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie Paweł Mirowski oraz pełnomocnik premiera ds. programu „Czyste Powietrze” Bartłomiej Orzeł, którzy zwrócili uwagę na rosnące zainteresowanie Polaków rządowymi dopłatami do ekologicznych źródeł energii.

Jednak rząd nadal nie zaniedbuje działań promocyjnych.

Akcja „Sołtys – Ambasador Programu „Czyste Powietrze” miała formę festynu dla mieszkańców. Przygotowano ekokonkursy dla dzieci z nagrodami w postaci m.in. książek z papieru pochodzącego z recyclingu oraz stoiska, na których doradcy energetyczni oraz pracownicy WFOŚiGW w Kielcach udzielali informacji na temat programu. Czas umilała gra i śpiew „Kapeli Sołtysa z Wąchocka”.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe