Modernizacja dwóch gruntówek

  • 24.06.2021, 13:51
  • Iwona Bryła
2021-06-25drogi.mp4
loadingŁaduję odtwarzacz...
W Starachowicach o dwie kolejne gruntówki mniej. Wachmistrza Tarzana w południowej części miasta i fragment Wspólnej na os. Młynówka – to kolejne ulice, które przekształciły się w drogi o trwałych nawierzchniach. Gmina przeznaczyła na te zadania w sumie około 320 tys. zł.

Poprawiły się warunki użytkowania ulicy Wachmistrza Tarzana, usytuowanej w pobliżu zbiornika wodnego Lubianka. Droga ma już jezdnię z kostki betonowej, taki sam chodnik, przebudowane wjazdy na posesje oraz odwodnienie. Prace kosztowały blisko 126 tys. zł.

 

Za dobrą drogę w imieniu mieszkańców podziękowała lokalnym władzom radna miejska Agnieszka Cheda.

 

Gmina już przygotowuje się do utwardzenia kolejnych gruntówek w południowej części miasta. Chodzi o Wiejską i fragment Południowej.

 

Po pracach modernizacyjnych jest też pierwszy odcinek ulicy Wspólnej, położonej w sąsiedztwie Iłżeckiej. Oprócz twardej nawierzchni na jezdni i poprawionych podjazdów na posesje pojawiło się tu także oświetlenie LED- owe. Koszt to ponad 190 tys. zł.

 

W tym roku gmina chce polepszyć także pozostałą część ulicy Wspólnej, a za już wykonane prace dziękował wiceprzewodniczący Rady Miejskiej w Starachowicach Mariusz Konarski.

 

Następne w kolejce do pilnej realizacji są m.in. ulica Letniskowa na osiedlu Michałów oraz fragmenty ulic: św. Barbary przy Przedszkolu Miejskim nr 6 i Górnej.

Iwona Bryła

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe