Prezydent Materek z absolutorium i wotum zaufania

  • 25.06.2021, 13:32
  • Urząd Miejski Starachowice
Prezydent Materek z absolutorium i wotum zaufania
Radni Rady Miejskiej w Starachowicach udzielili prezydentowi miasta absolutorium z wykonania budżetu za 2020 rok. - To już siódme udzielone mi absolutorium. Wyjątkowe, bo 2020 rok był trudny i nietypowy – mówi Prezydent Starachowic Marek Materek - Każdego dnia mierzyliśmy się z wieloma wyzwaniami, z jakimi dotychczas nie mieliśmy do czynienia. W mojej ocenie starachowicki samorząd zdał ten egzamin.

W roku 2020 Gmina Starachowice odczuła ujemny wpływ pandemii na gospodarkę i finanse. W związku w wprowadzeniem ulg i zwolnień zmalały wpływy do budżetu.

- Podjęliśmy szereg własnych działań pomocowych na rzecz lokalnych przedsiębiorców, którzy najbardziej ucierpieli w wyniku ograniczeń związanych z pandemią - informuje prezydent - Jednocześnie mocno zacisnęliśmy pasa i przy największym w historii deficycie budżetu polskiego państwa, my w Starachowicach osiągnęliśmy ok 15,5 milionową nadwyżkę. Równocześnie nie zrezygnowaliśmy z większości zaplanowanych wcześniej inwestycji. Pomimo, że pandemia spowodowała zastój na rynku inwestycyjnym udało nam się z pozytywnym skutkiem sięgać po fundusze zewnętrzne dla miasta i zrealizować cały szereg przedsięwzięć inwestycyjnych.

W 2020 roku miasto Starachowice realizowało między innymi budowę i przebudowę ulic w tym: Nowa Moniuszki, Krańcowa, Lempe. Zakończono modernizację Centrum Strzelectwa Sportowego. Wybudowano zewnętrzny kompleks sportowy przy Szkole Podstawowej nr 2 na osiedlu Michałów. Rozpoczęto proces rewitalizacji Kolonii Robotniczej. Miejska noclegownia zyskała nową siedzibę a osoby potrzebujące wsparcia dużo lepsze warunki. Zakończono prace związane z zagospodarowaniem Parku Miejskiego. Wybudowano miejską serwerownię jako pierwszy etap prac w ramach programu wprowadzania e-usług w mieście.

Realizowano także wiele programów społecznych i wspierających mikro inwestycje. Praktycznie wszystkie inwestycje były współfinansowane pozyskanymi środkami zewnętrznymi z budżetu krajowego lub europejskiego. Od momentu objęcia urzędu prezydenta miasta przez pana Marka Materka starachowicki magistrat pozyskał ponad 260 mln zł, nie licząc środków pozyskanych przez miejskie spółki.

Podczas piątkowych obrad radni Rady Miejskiej pozytywnie ocenili pracę prezydenta miasta jednogłośnie udzielając absolutorium za 2020 rok. Wcześniej pozytywnie pracę prezydenta ocenili internauci w sondzie zorganizowanej przez portal Spotted Starachowice. Dobrze pracę prezydenta za 2020 rok oceniło ponad 1500 osób, źle 22 osoby.

- Współpracownikom z urzędu, jednostek podległych i miejskich spółek dziękuję za zaangażowanie i poświęcenie przy realizacji zakładanych celów – mówi prezydent - Mieszkańcom Starachowic serdecznie dziękuję za cierpliwość, wyrozumiałość i wsparcie na jakie mogłem i mogę liczyć każdego dnia. Dziękuję.

Urząd Miejski Starachowice

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.tv.starachowice.pl z siedzibą w Starachowicach ul. Graniczna 12/99a. Vimedia jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe